Google Fit Servisi Nedir? Özellikleri Neler?

Google Fit

Çağımızda şüphesizki teknolojinin yeri çok büyük bu kadar teknolojik ürün hayatımıza çıkarken hepsinin satış rekorları kırması ve bütçeye kar payı katmaları imkansız ancak bazı firmalar adlarını çok iyi duyurdukları için çıkardıkları her ürün satış rekorları kırdığı biliniyor. Özelikle son zamanlarda Google ile Apple her alanda birbirlerine rakip olmuş durumda. Kıyaslama yaptığımızda Google bilinmeyen bir nedenle Apple’ye resmen savaş ilan edip Apple’nin yaptığı tüm ürünleri kendisininde yapmaya çalıştığı biliniyor.

Google Fit


Geçtiğimiz ay Samsung firmasının sağlık teknoloji alanına çıkardığı Sami ismindei prototip sağlık servisini hepimiz biliriz bunlardan esinlenerek Apple’nin yeni özelliklere sahip olan bir sağlık cihazının çıkaracağını biliyorduk ancak Google’nin yeni yaptığı resmi açklamaya göre Google Google Fit sağlık servisini piyasaya çıkaracağını duyurdu ve üstelik bu ürünün iki firmadanda daha farklı özellikleri var.

İlk olarak akıllı saatlerdeki sağlık programları ile uyumlu olarak çalışacak olan bu program bize hergün detaylı olarak sağlık alanındaki gelişim grafiğimizi verecek tahmini yorulma sürelerini yansıtacak adım ve nabız ölçerleri doğru bir şekilde sayıp bizlere sunacak.

google fit - 2

Bunun yanı sıra reklam alanında çığır açmış olan Google bu teknolojik ürün ile reklamlardanda para kazanabilecek örnek olarak saatimizle internet sitelerini gezerken kategoriye uyumlu olarak reklamlar çıkacak ve bu reklamlardanda Google’nin para kazanacağını biliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.