Çakma Galaxy S4 Nedir? Nasıl Anlaşılır?

kore malı

Akıllı telefonların günümüzdeki önemi şüphesizki çok önemli. Ancak bildiğiniz gibi yapımında onlarca mühendis, bilim adamının katkıda bulunduğu ve milyonlarlık harcamalar ile reklam bütçeleri ile telefonlar piyasaya bazı bütçeleri aşarak çıkıyor. Telefonlar akıllı olmasına akıllı ancak bütçe konusunda hepimizin canını yaktığı kesin. Bu fiyatların pahalı olması üzeine bazı uyanık telefon firmaları hemen yeni çıkan telefonun bire bir aynı özellikleri ve dış görünümü ile çakma telefonları piyasaya sürerek orjinal telefonlardan kat kat daha ucuza mal edip ucuza satıyor

kore malı


Ancak yeni çıkan ve Galaxy S4’ün bire bir aynısı olan bu telefon kutusundan çıktığı an çakma olduğu anlaşılıyor. Çin cep firması tarafından yapılan Star N9500 fiyatı her ne kadar ucuz olsada bütün tehlikeleri beraberinde getiyoru. Alam antivirus firması ”G-DATA” tarafından yapılan incelemelere göre bu telefon kişisel verilerinizi izniniz olmadan kopyalıyor ve yaptığınız her görüşmenin haberiniz olmadan dinlenilmesini sağlıyor.

Çakma Galaxy S4

Galaxy S4 gibi işlevsel özellikleri olup dış görünüşünün %100 olup gerçekmi çakmamı ayırt etmesinin zor olduğu bu telefon Uupay.D zararlarıyla beraber geliyor. Zararlı, kendini “Google Play hizmetleri” gibi gösterdiği için kaldırılması oldukça güç. G Data, toplanan önemli kullanıcı verilerinin 150 euro ve üzerindeki fiyatlara satıldığından şüpheleniyor.

G DATA’ya gör yapılan bu telefon aslında bir casus yazılımı ve tehlikelerinin ardı arkası kesilmiyor. Hatta yapılan açıklamaya göre telefon içindeki tüm bilgileri çin anonim firmasına gönderiyorda olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.