Program EkLe/Kaldırdan Silinmeyen Programları Silme

program-ekle-kaldir

program-ekle-kaldirBilgisayarınıza sürekli olarak program , oyun  gibi uygulamalar yüklediğinde direk olarak DENETİM MASASI / PROGRAM EKLE KALDIR  sekmesinin altına gitmektedir. Bu sekme içerisinde bilgisayarınıza kurulan bir çok programı görebilmeniz mümkün. Kullanmadığınız programları kaldırmanız için ise yine aynı şekilde bu sekmeyi ziyaret ederek yüklü olan programları kaldırabiliyorsunuz. Fakat bazı durumlarda bu sekmede yer alan programlar , oyunları kaldır dediğinizde karşınıza çıkan hata sonucu kaldırmanız mümkün olmayabiliyor. Son zamanlarda program yapımcıları tarafından yapılan bu eylemi ortadan kaldırmanız için vereceğimiz bir kaç işlem ile kaldıramadığınız programları kısa sürede kaldırabiliceksiniz.

Program ekle kaldırdan , kaldıramadığınız programları aşağıda verdiğimiz işlemler sonucunda programları kaldırabilirsiniz.

Başlat / Çalıştır dedikten sonra regedit yazarak enter’e basın


Karşınıza kayıt defteri düzenleyici çıkacak. Buradan sırası ile

* HKEY_LOCAL_MACHINE yanında bulunan artı (+) kısmına tıklayarak alt kısımlarda bulunan seçenekleri görebilirsiniz.

*Ardından Software açarak aşağıdakileri seçin

* Microsoft

* Windows 

* CurrentVersion 

* Uninstall sekmesini tıklayarak bilgisayara kurulu olan programları görebilirsiniz. 

Buradan kaldırmak istediğiniz programın üzerini tıklayarak klavyedeki delete tuşuna basarak kaldırabilirsiniz. Program ekle/ kaldır kısmına baktığınız da sildiğiniz program buradan da kaldırıldığını görebilirsiniz. Kullandığınız işletim sistemi fark etmeksizin tüm sistemlerde bu talimatları uygulayabilirsiniz. 

Program ekle kaldır seçeneğinden kaldıramadığınız programları kaldırmak için herhangi yardımcı bir program yoktur. Yapmanız gereken windows altyapısında tutulan bilgilere ulaşarak delete tuşu ile kaldırmanız. Silinmeyen programları silmek için verdiğimiz talimatları uygulayarak kaldıramıyorsanız konuya hakim olan kişiler ile görüşebilirsiniz. Bunun dışında yeterli yetkiye sahip olmayan bilgisayar kullanıcıları da hatalar ile karşılaşabilmektedir. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.