Facebook Taklitçi Siteleri Nedir?

facebook-1

Şüphesizki şu interneti kullanan milyarlar insanımızın milyonlarcası sadece Facebook için kullanıyor. Facebook sosyal paylaşım sitesinin günümüzdeki yeri çok önemliki bunu Alexa bilgileri ilede kanıtlıyor. Her gün alexa dünya sıralamasında Google ile çekişen Facebook’un hiti ve ziyaret yüzdesi oldukça yüksek miktarda. Facebook öyle çok kullanılıyorki gerçek hayatla bağdaşmış durumda diyebiliriz.

facebook-1Ancak dikkat edin bazı hacker’lar doktor,polis,öğretmen gibi meslek sahiplerinin meslek hayatlarına başlamadan önce meslek yeminleri gibi yemin etmiş gibiler. Adeta bazı hacker’lar kenidilerini sadece Facebook profil çalmaya adamışlar. O kadarki internette sosyal paylaşım sitelerini dolaşırsanız bir çoğunun Facebook gibi kullanış ve arayüz tasarımlı olduklarını görürsünüz eğer öyle siteler görürseniz aman dikkat edin.


facebookÇünkü bazı site sahipleri kendisini Facebook gibi geliştirip insanları kendisine çekiyor ve üye yapıyor eğer bu siteye Facebook bilgileriniz ile üye olduysani hesabınızın çalınma oranı çok yüksek. Facebook’un hayatımızda önemli bir yeri var çünkü profilimizin çalınması iyiye işaret değil adımızla arkadaşlarımıza küfür edebilir, mustehcen saldırılarda bulunabilir, uygunsuz içerikler paylaşabilir böyle bir durumda yapacağımız hiçbir şey kalmıyor olabilir tabi Facebook’un bizle için yaptığı parolamı unuttum seçeneğini unutmayınız.

Sizlere diğer önerimiz ise Facebook’a asla normal url şeklinde girmeyin mutlaka HTTPS şeklinde girmenizi tavsiye ederiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.