Dominos Pizza Hacklendi Mi?

dominos pizza

Alanında liderleşmiş ve tüm dünyada bayileri ve marketleri ile boy gösteren Dominos Pizza‘ya hacker saldırısı geldi.

Dominos Pizzanın sipariş ve blog için oluşturduğu web sitesine üye olan tam 650.000 kişinin tüm müşteri kimlikleri hackerların eline geçti. Son zamanlarda moda durumuna geçmiş, ve çeşitli hacker’ların zengin firmaların sitesini hackleyerek kullanıcıların hesaplarını çalması ve ardından hackledikleri firma sahibinden fidye istediklerini biliyoruz. Şimdi ise adını bilmediğimiz bir hacker grubu Dominos Pizzanın 650.000 kişinin müşteri kimliğini çalarak firma sahiplerinden fidye isteyeceklerini tahmin ediyoruz. Yapılan resmi bir açıklamaya göre Dominos Firmanın sahipleri ile iletişime geçip veritabanını koruma altına almak isteyen fidyecilerin firmadan istedikleri para 30.000 Euro


dominos pizza

Dominosun ele geçirilen veritabanı bilgilerinde Fransa ülkesinde yaşayan 592.000 ve Belçika ülkesinde yaşayan 58.000 müşterinin kimlik bilgileri hackerların eline düşmüş durumda. Tek umudumuz ise Dominos firmasında üye olan kişilerin sadece telefon,mail,adres ve parolalarının site ile paylaştıklarını biliyoruz.

dominosKendilerini Rex Mundi hacker grubu diye adlandıran bu grup Dominos pizza sitesinin Fransa ve Belçika bölümündeki 650.000 kişinin müşteri kimliklerine veritabanı açıklarından ulaştıklarını öğrendik bu açığı kapatmak için firmadan 30.000 Euro isteyen Rex Mundi paranın verilmediği takdirde 650.000 kişinin müşteri kimliklerine el konulacağı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.