Android 4.4.3 Güncellemesindeki Sorunlar Nedir?

android 4.4.3

Akıllı telefonlar piyasaya çıktıktan sonra birçok firma akıllı telefon üretimine geçti. Android telefonların hepsinin kendine özgü birer özelliği ve birer hız teknolojileri var ancak telefonun daha hızlı ve işlevsel olarak kullanılması için Android’inin yüksek olması gerekiyor ve bildiğiniz gibi aralıklarla Android’lerde güncellemeler çıkar ve yeni sürümler beraberinde gelir. Her çıkan bir üst sürüm tüm özellikleri ile alt sürümden daha iyi olduğunu hepimiz biliyoruz ancak bazen yapımcı firmaların dikkatsizliği yüzünden üst sürümlerde büyük hatalar meydana gelmektedir. İşte bu hatalar insanları bazen Android’den gerçekten soğutuyor özellikle hiçbir android kullanıcısının güvenlik açıklarına iltimatı yoktur.

android 4.4.3

Google geçtiğimiz haftalarda Android 4.4.3 sürümünü tüm Nexus telefonlarda yavaş yavaş dağıtmaya başladı ancak sorunların ardı arkası kesilmedi. Yapıtğımız araştırmalara göre Nexus 4, Nexus 5 ve bununla beraber Nexus 9, Nexus 10 telefon sahipleri aşağıda listelediğimiz hatalarda yüz yüze gelebiliyorlar.


– Wi-Fi bağlantı sorunları ve 3G bağlantı sorunları

– Rastgele yeniden başlamalar (özellikle Android 4.4.2’de de aynı sorunu yaşayan Nexus 4’te)

– Uyarılarda ortaya çıkan sorunlar

– Pil ömrü sorunları

– Google Play mağazasında ortaya çıkan çeşitli sorunlar

– Exhange ActiveSync’te ortaya çıkan, belirsiz sorunlar

– Belirli uygulamalarda, Android 4.4.2’de yaşanmayan sorunlar

– Yeni Android çeviricisinde gecikme (özellikle Nexus 5’te)

nexus

Bu kadar hatanın çok olmasına rağmen herkes Google firmasına güveniyor ancak Google’den henüz resmi bir açıklama gelmedi ve kimse Google’nin android sürümündeki hataları gidermek için çalışma yapıp yapmadığını bilmiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.