Firefox mu yoksa Chrome mi daha iyi?

chrome logo

İnternet’i herkes en hızlı ve en verimli şekilde kullanmak istiyor ve bu konuda özellikel internet tarayıcı programlarının üzerinde düşen yük gerçekten ağır. Gün geçtikçe internet tarayıcı program sayısı dahada artıyor ancak hiçbir kullanıcı eskiden beri kullandığı tarayıcıyı değiştirmek istemiyor. Alanında şuanda en başarılı olarak görünen internet tarayıcıları ise hiç şüphesizki Google Chrome ve Mozilla Firefox’dur. Tüm forum sitelerinde bu tarayıcılarının hangisinin daha iyi olduğu yazıyor ve bizde sizler için böyle bir internet tarayıcı karşılaştırması yaptık.

chrome logoİlk olarak bu iki alanında lider internet tarayıcıları dahil tüm tarayıcı programları alanında en iyi olmak ve en çok kullanılır olmak için aralıklarla belirgin güncellemeler yapar ve yeni sürümler çıkartırlar genelde yaptıkları başlarılı sürümler ile ziyaretçi kapmayı başaran tarayıcılar yaptıkları güvenlik açıkları nedeni ilede ziyaretçi kaybı yaşarlar.


asdasFirefox ilk günlerinde milyonların kullandığı bir tarayıcı idi. Ancak Chrome’nin çıkması ile milyonlarca ziyaretçisini kaptırmak zorunda kaldı fark ediyormusunuz bilmiyoruz ancak Firefox 29. Sürümünü çıkartmaya hazırlanırken her geçen gün Chrome internet tarayıcısına daha da benzemeye başlıyor buda demekki Firefox kendisinin işlevsel özellikleri bakımından Chrome’yi daha başarılı buluyor.

Firefox’un şanslı olduğu bir konu ise tarayıcıdaki kişiselleştirme özellikler piyasadaki hiçbir internet tarayıcısı firefox gibi kişisel kişiselleştirme ayarlarında iyi olamaz bu alanda Firefox en iyi ancak kullanış ve işlevsellik bakımından ise Chrome daha iyi görünüyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.