Windows XP Kaldırıldı Mı?

windows xp

windows xpMicrosoft her sene bildiğiniz gibi yeni işletim sistemlerini piyasaya çıkarıyor ve hanesinde bulunan işçilerin birçoğunu oraya yönlendirerek eski işletim sistemlerini piyasadan iyice kaldırmayı planlıyorlar. Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi oturan karar’da Microsoft firması artık Windows XP için hiçbir çalışma yapmıyacaklarını hatta Windows XP için çalışan elemanları yeni işletim sistemler için kullanmaya başlayan Microsoft yakındada Windows XP’yi kapatma kararı alabilir. Ancak bu karar dünyada şoke etkisi yaratmış durumda çünkü dünyada hala milyonlarca Windows XP kullanıcısı var tabi bunların yanında birde firmaların kullandığı Windows XP’lerin durumunun ne olacağı var.


intelBazı firmalar açıkta kalmamak için şimdiden ürünlerinde kullandıkları Windows Xp’yi kaldırmak için yeni donanımlar almaya başladılar bile birçok firmanın aniden böyle bir karar alması ile piyasada parça eksikliği çıkmış durumda ancak INTEL firmasının uyanık yöneticileri hemen piyasaya milyonlarca gerekli ürünleri çıkartarak satış rekorları kırıp bütçelerine inanılmaz düzeyde kazanç oranı koydular.

Microsoft’un neden böyle bir karar aldığını birçok firma bilmiyor ancak durumun böyle olması en çok INTEL firmasının işine yaradığını söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.