Kendiliğinden Kaybolan Resmi Nedir?

gizli renkler

gizli renklerOturduğunuz yerden hiçbir şey yapmadan ufak bir göz hilesi ile bir kağıttaki çizgileri kaybetmek istermisiniz? Yapmak için hiçbir şeye ihtiyacınız yok sadece odaklanmak işte bu kadar.

Yukarıda gördüğünüz resimde bir nokta belirleyin ancak bu nokta resmin ortalarında bir yerde olsun resme dikkatlice bakın ancak göz bebeklerinizi sakın oynatmayın sadece odaklanın birkaç saniye içerisinde resimde bulunan çizgiler kaybolmaya başlayacak ve resim düz bir kağıt haline gelmiş olacak. Biraz bekledikten sonra dediklerinizin gerçek olduğunu anlıyacaksınız bunları yaptıktan sonra kağıdın düz beyaz kağıt olduğunu görünce sakın kendinizi doğa üstü yeteneklere olduğunuzu sakın düşünmeyin çünkü bu olay normal bir insan gözüne sahip tüm bireylerde gerçekleşmektedir kısaca göz hilesi diyebiliriz.


Şimdi aynı numarayı aşağıdaki resme bakarakta yapalım bu resim yukarıdaki resme nazaran daha büyük ancak hiç sorun yok sadece birkaç saniye içerisinde bu kağıtta bulunan çizgileride yok edebiliriz. Yine bir noktaya odaklanın ve dikkatlice bakın birazdan resimdeki çizgiler kaybolacaktır. Göz bebekleriniz ufakça oynatırsanız hemen çizgilerin geri geldiğini ve aslında hiç kaybolmadıklarını anlayabilirsiniz

gizli renkler 1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.