Sosyal Medya Hangi Ülkede Kapandı?

sosyal medya kapandı

Yaşadığımız şu kocaman dünyada hergün birbirini kovalayan yüzlerce belki binlerce vahim olaylar başımıza geliyor. Çıkan bu olayları bir çoğumuz sosyal paylaşım siteleri tarafından duyuyoruz. Ancak sosyal paylaşım sitelerini genel olarak hiçbir ülkenin hükümet yöneticileri sevmez. Çünkü ülkelerinde olan olayları herkes sosyal paylaşım siteleri vasıtasıyla hükümete karşı tepki uyandırır ve halkı örgütlenmeye davet eder.


sosyal medya kapandıBildiğiniz gibi birkaç gün önce Musul’da olaylar iyice kızışmaya başladı üstelik IŞİD’in çıkması ve Musul’un kaptırılması sonucu Irak hükümeti büyük bir karar aldı alınan bu kararda Irak ülkesinde açılması bilinmeyen bir şekilde Facebook,Twitter ve YouTube erişime dün itibari ile kapanmıştır. Ancak Irak’da sosyal paylaşım sitelerini kullanan profilleri incelediğimizde yüzbinlerce hükümete karşı yorumlar atılmış durumda sanırızki Irak hükümetine bu yapılan yorumlar hoşuna gidilmemiş gibi duruyor. Üstelik IŞİD’in Musul’u ele geçirirken Türkiye Cumhuriyeti Musul Büyükelçiliğinin basılması ve TC vatandaşlarınında kaçırılması ile müslüman halkta bir kargaşa çıkmış durumda.

sosyal medyaSosyal medya araçlarının kapatılmasının arkasında yatan bir temel madde olarakda IŞİD’in sosyal medya sitelerini çok fazla kullanması yatıyor eğer aramızda bilenen okurlarımız varsa IŞİD ele geçirdiği tüm ülkelerde yaptığı zulmü ve işkenceleri videoya çekerek tüm sosyal medya sitelerinde kaçak IP ve sahta (fake) profillerle paylaşıyor bildiğiniz gibi sosyal medya sitelerini 7’den 70’e her yaştan kişi kullanıyor ve hükümetin ilk yaptığı açıklamaya göre çocuklar için şiddet içermesi pskilojik sorunların ortaya çıkmaması için ve gençlerin IŞİD’e katılmaması için sosyal medya sitelerinin kapandığı iddaa ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.