Android 4.4 Kit Kat ile Gelen Özellikler Nelerdir ?

kit-kat-android

kit-kat-androidAndroid sürümünün son güncel versiyonu olan 4.4 yani kit kat getirdiği özellikler ile işletim sistemini neredeyse baştan yaratıyor. Eski sürümlere göre ciddi boyutlarda değişlik ile karşımıza çıkan kit kat özellikleri kullanıcıyı doyuracak cinsten.

Android 4.4 Kit Kat Özellikleri ;

* İlk göze çarpan özelliği akıllı arama motoru olan google searc ile sesli aramalar yaparak kendinizi google bırakabilirsiniz. Adeta google searc ile aranızdaki konuşmayı sağlayan veriler ile internet üzerinde istediğiniz şeye kısaca ulaşabileceksiniz.


* Google Now özelliğini de ilk kez kit kat sürümünde kullanabilirsiniz. Google now özelliği başlıbaşına bir uygulama olduğu için kendi içerisinde de özellikleri çok farklı. Kit kat sürümüne entegre edilen google now ile bulunduğunuz yere yakın cafe , sinema , eğlence merkezi , otobüs durakları  hatta otobüslerine saatleri bile yer alıyor. Tamamen size özel hizmet sağlayacak google now için kit kat kullanılabilir.

* Yenilenen ve en baştan tasarlanan menüler , ana ekran , kilit ekranı , tuş kilidi ile sizlerin farklı olduğunu hissettiriyor.

* Android 4.4 Kit kat sürümünde daha az ram kullanılarak kasma , donma gibi riskleri ortadan kaldırıyor. Üstelik 512 mb ram sahip telefonlarda bile bu sürüm kullanılabilecek.  Daha az ram tüketimi sayesinde şarz süresi de buna bağlı olarak daha fazla sürecek.

* Kablosuz yani wifi özellikli bir yazıcı ile android 4.4 kit kat sürümü ile kablosuz bir şekilde çıktı alabilirsiniz. Bunun için telefon ve yazıcınız aynı wifi üzerinde olması gerekiyor.

* Dosya seçimi daha kolay bir hale getirilmesi ile birlikte bilgisayara bağlı olduğunda telefonun görüntüsünü video şeklinde kayıt edebilirsiniz.

* Yeni özellikler sayesinde 4.4 kit kat sürümü ile daha iyi bir performans sağlayarak kullanıcıya daha kolay kullanım imkanı sağlıyor.

* Gelecek  aylarda yapılacak güncelleme ile birlikte kim arıyor özelliği olan google places’te kullanılarak rehberinize kayıt olmayan numaraların bile kime ait olduğunu öğrenebileceksiniz.

Saydığımız özelliklerin dışında bir çok yenilik ile karşımıza çıkan android 4.4 kit kat sürümünü mutlaka denemelisiniz.

 

“Android 4.4 Kit Kat ile Gelen Özellikler Nelerdir ?” için 1 yorum

  1. i heard on npr a few weeks ago about the billion vtaeeriis of kitkat in japan (green tea, soy sauce, sour plum–umeboshi). i got the green tea one once–found it in times sq.! never heard of the ginger ale. milk tea sounds GOOD. i hope they don’t have any fishy flavors. eww.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.