Bölgesel Yağlanma Nedir, Bölgesel Yağlanmayı Önleme Yolları Nelerdir ?

yaglanmaVücudun denge mekanizmasının doğru çalışmamasından kaynaklı olan bölgesel yağlanma özellikle bayanların en çok şikayet duyduğu konulardan biridir. Vücudun dengesiz bir şekilde yağ depolamasının nedenleri arasında günlük hayatta yaptığınız bazı yanlışlar gelmektedir. Kişi çalışma koşullarından dolayı sürekli olarak oturmak durumunda kalırsa basen bölgelerinde çok fazla yağlanmaya neden olur.

Erkeklerde genellikle göbek bölgesinde bulunan bu yağlanmalar kadınlarda ise basen bölgelerinde görülmektedir. Bölgesel yağlanma kişinin vücudun yapısından kaynaklı olarak sadece basen veya göbek bölgesinde değil kollarda , bel bölgesinde , ayak kısımlarında , göğüs bölgesinde görülmektedir. Genellikle göbek bölgesinde görülen bu tip yağlanmalar spor yapılarak veya bölgesel yağlanma tekniklerini uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Bölgesel yağlanmaya karşı dikkat etmeniz ve uygulamanız gereken bir kaç işlem bulunmaktadır.


Sizlere kilo aldıran ve yağlı yiyeceklerden uzun süre uzak durmanız gerekiyor. Bölgesel yağlanmanın asıl nedeni aşırı kilo almaktan kaynaklanmaktadır.

Uzun süre aç kalmadan kendinizi tok tutacak yiyecekler ile besleyebilirsiniz. Sürekli aç kaldığınızda vücudunuz açlık hissini yatıştırmak için yağ depolayacaktır. Buda bölgesel yağlanmaya davetiye çıkartmaktadır.

Bölgesel yağlanma hormon bozukluğundan da kaynaklandığı için aşırı kilo durumlarında hormon testi yaptırmanız tavsiye edilir.

Diyet yapmanızın yanı sıra sürekli spor ve egzersiz yapmanız bölgesel yağlanmayı engelleyecektir. Hareketli vücudunuz kilo almayı engellerken bölgelerde oluşacak yağları da engellemektedir.

Bunların dışında uygulamanız gereken programlar mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerekiyor. Aşırı kilo ile probleminiz var ise mutlaka diyetisyenlerin size uyguladığı programlara uyarak kilo riskini azaltabilirsiniz.

Kişinin çalışma koşullarından dolayı oluşan bölgesel yağlanmalara karşıda aynı şekilde diyetisyenlerin size gösterdiği şekilde zayıflama metotlarını kullanabilirsiniz. Sürekli hareket halinde olmanız kilo problemini ortadan kaldıracağı gibi bölgesel yağlanmayı da engelleyecektir. Düzenli olarak spor yapmanız veya günde 5 dakika yağlı bölgenize uygulayacağınız masajlarda yağlanma riskini ortadan kaldıracaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.