Haxball Nedir ? Haxball Oynama Taktikleri Nelerdir ?

Haxball-oyun

Haxball-oyun2 Boyutlu ve herhangi bir üyelik gerektirmeden oynanan hokey tarzı bir oyun olan haxball milyonlarca kullanıcısı ile eğlenceli dakikalar yaşatabiliyor. Oyuna ilk girişte bir nick alarak oluşan odalarda takımlar ile karşılıklı gol atarak oynayabiliyorsunuz.  Odalara giriş yapmadan önce  size uygun olan odayı seçmeniz için özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Takım halinde veya birebir oyun kurarak oynamaya başlayabilirsiniz. Kendi odanızı kurarak kendi kurallarınız ile oynamak istiyorsanız create room tıklayarak odanızı oluşturabilirsiniz. Odanıza dilerseniz şifre koyarak başka kullanıcıların girmesini izin vermeden sadece sizin seçeceğiniz oyuncular ile oynayabilirsiniz.

Haxball bir futbol oyun tarzında olduğu için oyunda bulunan bölümlerde görev almak için gerekli olan bilgilere de ulaşmanız gerekiyor. Kaleci , defans , orta saha  ve forvet bölümlerinin görevlerini bilmeniz daha iyi bir oyun çıkartmanız için gerekli olacaktır.

Kaleci gelen topları uzaklaştırmak ve topun gideceği yönü iyi  bir şekilde algılayarak hızlı şekilde topu çıkartmalı ve takım arkadaşlarına başarılı çıkışlar yapması gerekir.


Defans oyuncusu gelen oyuncuları karşılaması ve topları kendi bölgesinden çıkartmakla yükümlüdür.

Orta saha oyuncusu defansa yardım etmekle birlikte forvet oyuncusuna top çıkartarak gol şansını artırabilir.

Forvet oyuncusu gelen topları gol atması için topun kontrolünü iyi sağlamalı ve çalım becerisinin iyi olması gerekmektedir.

Çalım becerisi için oyun içerisinde biraz pratik yapmanız gerekmektedir. Acemi oyunculardan oluşan odalara girerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Oyunu öğrendikten sonra en basit duvar çalımı , oyuncu çalımı gibi özellikleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Düzenli olarak her hafta oyuncular arasında düzenlenen turnuvaları izleyerek oyun içerisinde bir kaç taktik kazanabilirsiniz. İlk başlarda zor görünse de oyunu öğrendikten sonra takım arkadaşlarınız ile oldukça eğleneceksiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.