Passolig Kart Nedir ? Passolig Kart Nasıl Alınır ?

passolig-kart-nedir

passolig-kart-nedir2014 Yılı ilk çeyreğinde adını duyuran passolig kart ile taraftarlar maç izleme keyfini sorunsuz bir şekilde yaşaması için çıkartılan kısaca taraftar kart diyebiliriz. Türk futboluna maddi bir kazanç sağlamasının yanı sıra taraftarında huzurlu bir şekilde maç izlemesine olanak sağlayan passolig kart ile e-bilet uygulamasına da bir adım atılmış olarak görünüyor. Statlarda oluşan olumsuzlukları tamamen sıfıra indiren bu kart sayesinde sahte bilet, bilet kaybolması , bilet eksikliği gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmış oluyor.

Maça gitmeden önce bilet bulma sıkıntısı veya biletlerin kaybolması veya karaborsa biletlerin ortadan kalkması için düzenlenen bu kart sayesinde taraftarın ve kulüplerin yaşadığı sıkıntıyı ortadan kaldırmış olarak görünüyor. Fakat bir çok taraftarın bu uygulamaya tepki göstermesi passolig kartını mahkemeye kadar taşıdı.

Maç günü geldiğin de veya maça 24 saat kala passolig kartınıza yükleyeceğiniz maç biletiniz ile o günkü maça passolik kartınız ile birlikte kolaylıkla girebilirsiniz. Kartın üzerinde ad – soyad- tc numaranız olduğu için çalınması veya kaybolması durumunda sizin yerinize başkası giremeyecek. Karaborsa biletlerin satışı neredeyse imkansız olacak.  Sahte bilet şeklinde olumsuzluklardan tamamen uzak durulacak bir uygulama.


Passolig kartın taraftarlara bir çok avantaj sağlayan özellikleri de içeriyor. Takımınızı desteklemeye yönelik kampanyalar ile passolig kart sahipleri statlarda ve kulüplerin derneklerin de bir çok avantajdan faydalanabiliyor.

Passolig kartının getirdiği avantajlar saymakla bitmiyor. Statlarda büfelerde yapacağınız alışverişlerde kartınızla kolaylıkla yapabilirsiniz.

Stat içerisinde kulüplerin düzenlediği hediye bilet kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Adeta bir kredi kartı gibi kullanacağınız passolig kart ile daha keyifli maçlar izleyebilirsiniz.

Passolig kart için başvurularınızı internet üzerinden yaparak kartınızın kargo ile adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra stat gişelerinden veya ptt şubelerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kartınızın yıllık üyelik ücreti olarak 7.95 TL tutarında bedel alınarak , kart ücreti ve kalan tutarın kulüp tarafında maddi destek olarak kullanılacağı görülüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.