Epilasyon Nedir ? Epilasyonun Zararları Nelerdir ?

lazer-epilasyon

lazer-epilasyonErkekler ve kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulması için başvurduğu yöntem olan epilasyon kısaca lazer ile vücutta bulunan tüylerin yok edilmesine denir.  Medikal teknoloji kullanılarak yapılan lazer epilasyon da tüylerin köklerine lazer ışınları gönderilerek bunların yanmasına ve tekrar oluşmasına engel olmaktır. Özellikle bayanların istenmeyen tüylerinden kurtulması için ağda gibi eski yöntemler kullanması , teknolojinin ilerlemesi ile bu yöntemi geride bıraktı. Artık istenmeyen tüyleri ağrısız ve acısız bir şekilde yok etmek isteyenler lazer epilasyona başvurmaktadır.

Lazer epilasyona genellikle bayanların ilgi göstermesinden çok erkeklerinde rahatsız olduğu kılların yok olmasında da etkili olmuştur. Genellikle ense kılları, yanak bölgesi ve kaşlar gibi istenmeyen tüylerin çıktığı noktalara uygulanarak bu bölgelerde tekrar oluşmasını engellemişlerdir. Lazer epilasyon yapılması için yapılacak bölgenin lazere uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Kılların kesilerek temizlenmesi sonucunda seans şeklinde tedavi uygulanır.

Vücutta ve yapılacak bölgede olan kıl yoğunluğuna göre lazer cihazı ile taranan bölge de biraz kızarıklık meydana gelir. Kılın yoğunluğuna göre bir kaç seans yapılan lazer epilasyon sonucunda bölgede neredeyse hiç kıl kalmaz. Lazer epilasyon yapan kişi hem kısa sürede hemde çok fazla uğraşmadan bu sonuca ulaşabilir. Lazer epilasyon yapacak kişinin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır.


Bunlardan ilk olarak yapılacak bölgenin daha önceden kesilmesi veya ağda gibi kıl köklerine herhangi bir işlem yapılmaması gerekir. Lazer yapılacak bölge temizlenerek uzun kulların kısaltılması gerekmektedir.

Lazer yapılacak bölgede bulunan kıllara herhangi boyama , kimyasal ilaç gibi maddeler sürülmemelidir.

Lazer yapılacak bölgenin farklı seans süreleri olduğu için kılların yoğunluğuna da bağlı olan süreler  ortaya çıkmaktadır. Tek bir seans ile yapılacak lazer epilasyon genellikle yüz bölgesidir.

Lazer yapıldıktan sonra o bölgeye herhangi bir güneş ışığının vurmaması gerekmektedir. Lazer yapmayı düşünüyorsanız kış aylarında bu operasyonu geçirmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul Lazer Epilasyon merkezleri bu konuda oldukça ilerlemiş ve müşterilerini memnun etme yolunda hız kesmeden devam etmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.