Facebook Yöneticileri Türkiye’ye Neden Geldi?

facebook 2

Facebook Başkent de.. Facebook ile Türkiye arasındaki ilişkiler, daha önce İrlanda’daki Avrupa merkezi üzerinden devam ettirilmekteydi. Facebook’un ABD’deki merkezinin üst düzey yöneticileri, ilk kez Başkentimiz Ankara’ya gelecek. Facebook temsilcileri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri ile görüşmek üzere biraraya gelerecek. Görüşmelerde yasa hükümlerine aykırı ve zararlı görülen içeriğin çıkarılması için işbirliği konusuna değinilicek.


facebookMahkeme kararlarının hızla uygulanması ve kişilik haklarının ihlali şikayetlerinin hızla sonuçlandırılması için neler yapılabileceği değerlendirilecek. Facebook, bilindiği üzere 2010 yılında yayınlanan bazı video ve fotoğraflar nedeniyle “kapatma” tartışmalarıyla gündeme gelmiş ancak içerik çıkarılınca kapatma kararı kaldırılmıştı. Ancak bildiğiniz gibi son zamanlar Facebook’u duyulan ilgi ile ziyaretçiler Facebook’ta daha çok vakit geçirmeye başladı bu Facebook için her ne kadar iyi olsada bazı kişilerin sosyal paylaşım sitesinde yayınladıkları uygunsuz içerik mesajları videoları ve resimleri Facebook’u tehdit ediyor çünkü bir anda beklemediğimiz günde bir ülke Facebook’a erişim engel kanunu bile getirebilir.

facebook 2Ancak Facebook’da bunun önlemini almaya çalışıyor eskiden yaptığımız profil video veya duvar mesajları şikayetlerini pek dikkate almayan sosyal paylaşım sitesi şimdi her şikayeti inceliyor artık bir kişi bile şikayet etmiş olsa en ince detaylarına kadar ülke yöneticileri tarafından inceleniyor her ne kadar durum böyle olsada halkımızı bilinçlendirmemiz gerekiyor ve uygunsuz gördüğümüz her gönderiyi videoyu veya fotoğrafı beklemeden şikayet etmeliyiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.