Xbox Kumandasının Yeni İşlevleri Nedir?

xbox

Xbox kumandası artık bilgisayarda da kullanılabilecek Microsoft Xbox One kumandası için hazırladığı PC sürücüleri piyasaya görücüye çıkmak için hazır. Şirket kasım ayında Xbox One piyasaya sürdüğü zaman Windows’un x86 ve x64 kopyaları için sürücü hazırlayacağının sözünü vermişti. Bu sürücüler sayesinde Xbox One kumandası Xbox 360 kumandasını destekleyen tüm oyunlarda kullanılabilecek. Kullanıcıların Xbox One kumandasını bilgisayara bağlamak için ayrı bir ekipmana sahip olmasına gerek yok.

xbox kumanda


Mikro USB girişini kullanarak Xbox One kumandası bilgisayara bağlanabiliyor. Sürücüler şu anda Microsoft’un internet sitesi aracılığıyla indirilebiliyor, ancak şirket yakın gelecekte bir Windows güncellemesi yayınlayarak sürücülerin daha geniş kapsamlı dağıtımını sağlayacak.

xboxBu sayede hem satış oranlarının artacağı hem daha çok kullanışlı ve daha çok özellikli olduğu için tanıtımının dahada artacağını bekliyoruz ancak bu özellik sayesinde tanıtım ve satış oranının artması ile birlikte uzmanların bunu dikkate almasını bekliyoruz örnek olarak başka özellikler üretebilirler ayrıca bunun yanında rakip firmalarında bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürüp kendi ürünlerinde yeni özelliklere gidebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.