Plastic Logic Nedir? Nasıl Kullanılır?

plastic logic

Plastic Logic çok yakında çeşitli giyilebilir ürünlerde görmeye başlayabileceğimiz, tüm akıllı telefon ve giyilebilir cihazların üreticilerinin kıskanabileceği ekranını sergiledi. Her ne kadar bu ekranın geliştirme çalışmaları henüz erken aşamalarda olsa da, şimdiye kadar yapılan çalışmalar sonucunda saniyede 30 çerçevelik tazeleme hızına, 256 gri seviyesine ve artırılmış parlaklığa ulaşıldı. Bu ekran E Ink’tekileri tedirgin ediyor. Eğer Plastic Logic renk engelini de aşarsa, o hâlde diğer tüm cihazlardaki ekranların üreticileri de endişelenmeli.


plastic logic 2Plastikten yapılmış bu ekran mobil ve giyilebilir cihazların geleceğine ışık tutuyor. Yapıda cam yer almadığı için daha ince, hafif ve çatlamalara karşı dayanıklı ekranlar barındıran ürünler elbette elde edilebilir. Ayrıca üretim sürecinin daha da ucuzlaması ve basitleştirilmesi de sonuçlar arasında yer alıyor.

plastic logicApple’ın ilerleyen aylarda iWatch akıllı saatini çıkarması beklenirken bununla beraber olarak akıllı saat alanında rekabetin daha da kızışacağı tahmin edilmekte. Bu durum piyasanın daha da canlanmasına, sonuç olarak Plastic Logic, E Ink gibi ekran üreticilerine de daha fazla müşterinin çıkacağı anlamına geliyor. Bu bağlamda çıkacak olan bu teknolojinin her ne kadar takdire şayan bir başarısı olsada birçok firma tarafından pek sevilmeyen bir teknoloji olarak adlandırılıyor çünkü çıkan ve yeni özellikleri hiçbir firmada olmadığı için bu ürünün satış miktarı daha çok olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.