Yaz Makyajı Nasıl Yapılır ?

yaz-makyaji

yaz-makyajiYaz aylarında yapılan makyajın güzelliğinden çok dayanıklı olması da önemlidir. Sıcak havanın neden olduğu topaklanma ve akmalar bayanların em çok şikayet ettiği konuların başında geliyor. Yapılan makyajın sıcak havada terlemeye dayalı akmasını engellemek için yapmanız gereken bir çok püf nokta var. Uzun süreli makyajın sırrı baz’da saklıdır. Baz kullanımında önemli olan yağ miktarının az olması sıcak havalarda parça parça gözüken , sıcakta akan makyajları önlemektedir.

Her sorunun bir çözümü olduğu gibi yaz aylarında akan göz kalemleri , topaklanan pudralarınızı ortadan kaldırmak için tavsiye edeceğimiz makyaj taktiklerini uygulayabilirsiniz.

Gözleriniz için kullandığınız farların pudra olmamasına özen göstermelisiniz. Yeni ürün olan krem farlar gözlerde akmayı önleyerek sıcak yaz aylarında gözlerdeki farların canlı kalmasını sağlayacaktır. Toz farlarda aynı şekilde sıcakta topaklanarak kötü bir görüntü ortaya çıkartabiliyor.


Göz kalemleriniz sürekli olarak göz kapaklarına yapışıyor ise bununda bir çözümü bulunuyor. Bu durumun sadece yaz aylarından kaynaklanmadığını sürekli yaşanan bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Bunu önlemeniz için krem veya jel kalemler kullanmalısınız. Krem özellikli kalemler kalıcılıkların yanı sıra akma ve dağılma gibi sorunları da ortadan kaldırıyor.

Allık konusunda sorun yaşayan bayanlar krem allık kullanımına daha çok önem vermelidir. Toz allıklara oran ile daha az topaklanma yapan krem allıklar yazın yapılacak makyajlara daha uygundur.

Maskaralar da makyajın olmazsa olmaz ürünlerindendir. Suda dayanıklı olma özeliği içeren maskaralar, yazın terleme konusunu da ortadan kaldırmaktadır.

Yazın parlayan cildinizden şikayet ediyorsanız pudra bu sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Cildinizin rengini sabitlemek için pudra kullanmanız önerilmektedir.

Yazın yüzünüzde oluşan cilt lekeleri daha belirgin bir hal alacağı için bunları kapatma isteğiniz olacak. Bu lekelerden kurtulmanız için kapatıcı özellikli kremler kullanabilirsiniz.

Yazın yapılacak makyaj ürünlerinin genellikle krem özelliği olmasına özen göstermelisiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.