Temple Run’dan Büyük Başarı Nedir?

temple run

Temple Run 1 milyon indirildi… “1 milyar indirme rakamına ulaşan mobil oyunlar” kümesine yeni bir üye daha katıldı. Imangi Studios’tan yapılan açıklamada popüler mobil oyunlardan Temple Run’ın da 1 milyon sınırını geçtiği belirtildi. Söz konusu rakamın hesaplanmasına hem Temple Run hem de Temple Run 2 dahil edilirken, Disney temalı ekstra oyunlar işin dışında bırakıldı.


temple runSerinin ikinci oyunu yayınlandıktan 4 gün sonra mevcut bulunduğu tüm platformlarda 20 milyon indirme rakamına ulaşmış ve Temple Run serisinin başarısının büyüyeceğinin sinyalini vermişti. Imangi Studios’dan yapılan açıklamada oyuna dair çeşitli kullanıcı bilgilerine ve istatistiklere de yer verildi. Oyunu indirenlerin yüzde 60′ının kadın olması ilginç bir istatistik olarak göze çarpıyor.

temple run 2Ülkelere göre indirme oranlarındaysa ilk sırada yüzde 36 ile Çin bulunuyor. ABD ise yüzde 21 pazar payıyla ikinci sırada yer alıyor. Temple Run’ın iddia edildiği gibi bir filme dönüşüp dönüşmeyeceğiyse halen belirsizliğini koruyor… Ancak bu mobil oyunun nasıl bir filme dönüştürüleceği senaryonun nasıl olacağı ve kimler tarafından oynanıp hangi yönetmen tarafından çekileceği henüz bilinmiyor ancak tahminimizce bu oyunun bir film’e dönüşmesi olursa sırlarla dolu kaçış mücadelesi içeren bir filmin bizi beklediğini söylüyebiliriz her gün yüzlerce kişinin oynadığı bu oyun indirilme rekorları kırarken buna paralel olarak oyun reklam ücretlerindende epey kazanç elde ediyor gibi görünüyorki oyun yapımcılarının oyun üzerinde bazı bütçe yöntemleri ile yapıcakları değişiklikler söz konusu durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.