Lightning Kulaklıkları Nedir?

lightning

Apple Lightning kulaklıklar için “Made for iPhone” standartını belirledi… Apple ”Made for iPhone” programı kapsamındaki üreticilerin Lightning kablolu kulaklıklar üretirken takip etmesi gereken standartları belirledi. Bu kulaklıkları iOS cihazlarına bağlamak için 3.5 mm.’lik standart kulaklık girişi yerine Lightning girişi kullanılacak. Lightning kulaklıkların Apple cihazlarından 48 kHz kayıpsız stereo dijital ses çıkışı alabilecek ve 48 kHz mono dijital ses girişi gönderebilecek standartında olması gerekiyor.


lightningSes girişinin bulunması Apple’ın bir sonraki güncellemesinin ardından bu kulaklıkların mikrofon vazifesi görebileceği anlamına geliyor. Yetkililer Apple’ın kulaklık uzaktan kumandasına yerleştirdiği kontrol unsurlarından yararlanabilecek. Sesi artırma veya kısma gibi standart işlemlerin yanı sıra, iTunes Radio gibi uygulamaları da bu kumanda üzerinden başlatmak mümkün olacak. bir uygulamayla eşlenmiş olarak çalışan ve takıldığında bu uygulamayı başlatan kulaklıklar da üretilebilecek.

lightning kabloApple kulaklıklar için iki farklı konfigürasyon belirledi. Standart Lightning Kulaklıklar adını taşıyan ilk konfigürasyon bir dijitalden analoga çeviriciyle eşleştirildiği zaman minimum bileşene ihtiyaç duyuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.