Iphone Satış İstatistikleri Nedir?

ıphone

iPhone satişları 500 milyonu vurdu… Apple’ın geleneksel olarak gerçekleştirdiği geliştiriciler etkinliğinde en dikkat çeken tanıtım iOS 8 işletim sistemi oldu. iOS 8 ilk olarak eylül ayında tanıtılması planlanan iPhone 6’da alacak. WWDC etkinliğinde yazılım tarafında gerçekleşen yeniliklere geçilmeden önce Apple CEO’su Tim Cook şirketin son dönemlerde elde ettiği başarılara ilişkin istatistikleri paylaştı.


ıphone 2Bu istatistiklerin başında ise cihaz satış rakamları geliyor.Tim Cook tarafından yapılan açıklamaya göre Apple’ın sattığı iPhone satışı 500 milyon rakamını aşmiş durumda olmakla birlikte tabblet satışlarına göz attığımızda ise iPad’lerin 200 milyon rakamına ulaştığını görüyoruz. Apple’ın iddialı olduğu bir diğer ürün iPod Touch satışlarında ise 100 milyon geri kaldı. Söz konusu elde edilen rakamlarla Apple her cihaz için yeni bir kilometre taşını geride bırakmış gibi duruyor. Ayrıca son bir yılda 150 milyon kullanıcı yeni bir Apple ürünüyle tanışmış.

ıphoneAndroid cihazlarında satış adetleri dikkate alındığında durumun daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Sadece 2014 yılında 1 milyar Android’li cihazın satışı planlanıyor. Ancak sadece üst ve orta düzey cihazlara yönelen Apple’ın akıllı telefon, tablet ve müzik çalar gibi üç önemli kategoride elde ettiği bu başarı Takdiri gerçektende hak ediyor. Önümüzdeki günler içinde yeni teknolojik ürünlerle karşımıza çıkacak olmaları bizi heyecanlandırdığı gibi satış sayılarını her geçen gün katlıyacaklarındanda şüphemiz yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.