HTC ile MİCROSOFT Arasındaki Anlaşma Nedir?

HTC

HTC Windows Phone 8 için Microsoft’la olan ilişkisini yeniden canlandırmış olsa da, son aylarda Microsoft’un mobil planlarıyla pek ilgili gözükmüyordu. Ancak bu durum yakında değişecek gibi duruyor. Computex kapsamında düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Microsoft’un orijinal ekipman tedarikçileri biriminin şefi Nick Parker, HTC’nin Windows Phone’a dönmeye hazırlandığına dair ipuçları verdi.


HTCParker Microsoft’un cihaz ortaklarına ilişkin bir soruyu ”Bazı güzel haberleri verebilmeyi isterdim.” sözleriyle yanıtlarken, Microsoft’un HTC ile muhteşem bir işbirliği yürütmeye devam edeceğini ve yolda olan yeni cihazların kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi. Popüler Twitter kullanıcısı @evleaks Microsoft tarafından gelen açıklamalardan kısa bir süre önce HTC’nin W8 adını taşıyan bir Windows Phone 8.1 cihazı üzerinde çalıştığını ifade etmiş ve cihazın yılın sonlarına doğru ABD’de Verizon tarafından satışa sunulacağını iddia etmişti. Cihaz hakkında bilinenler ise şu an için oldukça sınırlı.

microsoftBoomSound ve Duo kamera gibi popüler HTC buluşarının W8′de bulunacağı iddia edilirken, W8′in One (M8)’in Windows Phone muadili olmaktan ziyade orta sınıf özellikler barındıran bir cihaz olacağı söyleniyor. Parker HTC’ye dair ipuçlarına ek olarak Windows Phone 8.1 cihazlar üretecek bazı üreticilerin de ismini verdi. Bu üreticiler arasında Lenovo’nun adı yokken; Prestigio, Yezz ve InFocus’un aralarında bulunduğu üreticilerin düşük fiyatlı cihazlar hazırlayacağı belirtildi. Microsoft Windows Phone 8.1 ile piyasadaki Windows Phone cihaz sayısını artırmayı ve kendi uygulama sistemini büyütmeyi istiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.