PSP Satışı Bitiyormu?

psp 2

Japonya da PSP satışı bitiyor… Sony’nin anavatanı Japonya’da yaklaşık 10 yıl önce piyasaya çıkan PlayStation Portable’ın Japonya pazardaki yolculuğu bitiyor. Sony tarafından yapılan açıklamada PlayStation Portable’ın perakendecilere sevkiyatının bu ayın sonu itibarıyla durdurulacağını bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada aynı hamlenin geçtiğimiz ocak ayında Kuzey Amerika’daki PSP satışları için de uygulandığını belirtti.

pspTaşınabilir konsolun Avrupa’daki sevkiyatı da bir süre sonra sonlandırılacak, ancak bunun için henüz kesin bir tarih verilmiş değil. PSP’nin Latin Amerika ve diğer Asya ülkelerindeki satışınaysa devam edilecek. Küresel satış rakamı 80 milyonu aşan PSP’nin başarısını günümüze kadar kimse yakalayamamıştı.


Ancak şimdi PSP Japonyada sona erecek gibi gözüküyor. Sony şu anda Japonya’daki kullanıcıların PSP’lerini PS Vita’yla değiştirmesi için özel bir promosyon kampanya başlattı. Şirket eski PSP’leri normal kullanıcılarda 29, öğrencilerdeyse 39 dolara sayarak PS Vita sahip olma fırsatını sunuyor..

psp 2Ancak bildiğiniz gibi hiçbir firma ekmek kapısının kapanmasını istemez ülkemizde YouTube’nin kapanmasının ardından video paylaşım sitesinin tekrar aktif olmak için ne kadar uğraştığını biliyoruz ve Sony’ninde PSP’lerin satışını Japonyada kesmemeleri için derin bir hukuk savaşı başlatmasını bekliyoruz ancak ilk aşamada elde kalan PSP’leri toparlayıp onları bir depoda saklamak gibi bir amaçları olduklarını düşünüyoruz sanki gidiyoruz dergibi mesaj veriyorlar ancak hala içerde kalacaklar. İleride neler olur kimse bilmiyor ancak satış rekorları kıran PSP satışının kesilmesi Sony firması için derin bir bütçe kaybına neden olabilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.