Moto X’in İşlevi Nedir?

Moto X

Moto-x in özelliği android telefonlara gelebilir !.. Moto X i diğer android telefonlardan ayıran farklılık sesli komutlar verebilmemiz. Örneğin “Ok Google” dediğimizde telefonun kilidinin açılabilmesi gibi. Moto X bu özelliği erkan kapalıyken bile sürekli olarak bizi dinleyen bir sisteme borçlu.

Android Police’in yeni bir raporuna göre bu işlev, yakında tüm Android’li telefonlara gelecek. Motorola’nın Google’dan ayrılıp Lenovo’ya geçtiğini düşündüğümüzde,


moto x 2Google’ın bu hamlesi kulağa anlamlı geliyor. Android Police’in raporuna göre Google “sürekli dinleme” işlemini Android telefonlara getirmek ile uğraşıyor. Ancak bu işlev kullanıma sürüldüğünde telefonunuz sarja takılı hale bulunması gerekebilir. Rapora göre pil kullanımının optimize edilmesiyle böyle bir zorunluluğuna gerek duyulamayacak. Bu sistemin Android telefonlarımız geldiğini varsayarsak ona dokunmadan da sesimizi kullanarak komut verebileceğiz. Tek sorun şimdilik pil sorunu gibi geliyor ama pil sorununa nasıl çözümler gelecek pek bilmiyoruz fakat yaşadığımız bu teknoloji çağında bunada çağre bulacaklarından eminiz.

Moto XTelefonumuzu dokunmadan kullanmak gerçekten çok zevkli olabilir boş vakitlerimizde sırf oyun oynuyormuşcasına telefonumuzu sesli komutlarımızla yönetebilirsiniz ”açıl susam açıl” sloganı ile telefonumuzun kilidinin açılması teknolojinin bir o kadar gelişmiş olduğunu gösterirken bir o kadar’da telefonumuzun eğlenceli bir hal aldığını gösteriyor.

Sonuç olarak program ve yazılım hakkında net bilgiler yok ileriki zamanları ve konferansları beklemedeyiz ancak internete düşen her haberi takip edip sizler için sunacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.