Dart Adaptör Nedir? Nasıl Kullanılır?

dart adaptör

Laptop kullanıcıları için bir baş belası haline gelmiş olan kocaman up uzun kablolu adaptör taşmak istemeyenler için sevindirici bir haberimiz var

Baş belası kocaman adaptörler’e elveda demek için MIT’li öğrenciler ve FINsix akademisyen firması bir araya geldi ve yaptıkları çizim çalışma ve akımlar sonucu başarıya ulaştılar. Ürettikler DART Adaptör diğer adaptörlere göre kat kat daha küçük ve buna paralel olarak kat kat daha hafif üstelik diğer adaptörlerden 1.000 Kat daha iyi elektriği iletebilme özelliğine sahip olan DART adaptörü için geri sayım başlıyor.


dart adaptörü 2DART Adaptörünün piyasaya çıkacağını ilk haber veren Phys.org raporlarına göre bu ufak adaptörün çalışma şekli şu şekildeymiş, hacmi ve içindeki alan küçük olduğu için adaptörü şarj ettiğimizde elektrik akımı bir alanda yığılıyor buna bağlı olarka sürekli bir birlerine temas halinde oldukları için elektirik akımının gücü gitmiyor ve dahada artıyor artan frekans’ın eşliğinde ise içeride depolanmış elektirik akımı gücünü kaybetmeden dışarıya eski adaptörlere göre 1.000 Kat daha iyi elektrik verebiliyor.

dart adaptörŞirketin ortak kurucularından olan Anthony Sagneri,yaptığı açıklamada Eğer frekans sıklığını arttırabilirseniz kondansatörlerde ve indüktörlerde tutulan enerji miktarını azaltabilirsiniz, bu da sizin daha küçük bir adaptör üretmenize olanak sağlıyor” dedi.

Dart adaptörü şimdiden 65 Watt‘lık adaptörler kategorisine girmiş durumda üstelik iki girişli olan bu adaptör sayesinde ister bir girişini laptop’a diğer girişini tablete bağlayın ister birini birine diğerini ise şarj aletine bağlayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.