Gözlüklü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalıdır ?

makyaj

makyajMakyaj yapmak kadınların vazgeçilmez unsurlarından biri olarak günlük hayatlarında en çok ihtiyaç duyduğu uygulamadır. Güzel olmanın yanı sıra yüzde bulunan kusurları da kapatmak isteyen bayanlar ilk olarak makyaj uygulamalarına başvurmaktadır. Makyaj yapmanın incelikleri olduğu gibi yüz hatlarınıza veya yüz şeklinize göre yapacağınız makyaj çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle gözlüklü kadınların ne şekilde makyaj yapması gerektiği çok fazla bilinmemektedir. Makyaj yapılacağı sırada gözlük kullanmamaları gereken bir durum olmaktan çıkan makyaj için bayanlara özel hazırladığımız birkaç teknik ile gözlüklü olarak makyaj yapabilirler.

Gözlüklü bayanların gözlerine yaptıkları makyaj görünmeyeceği düşüncesi ile makyaj yapmaktan kaçınabilirler. Gözlük kullanan bayanlarında gözle görülür nitelikte makyaj yapmaları için gerekli olan bilgiler aşağıdaki gibidir.

Gözlükleri ikinci plana atacak olan kaşlar son derece önemlidir. Kaşların kalın olması gözlüklerin dikkatini daha çok azaltacağı için bu konuya özen göstermelisiniz. Kaşları ince olan bayanların kaş kalemi veya kalınlaştırıcı kullanarak kaşlarını belirginleştirebilirler.


Kullandığınız gözlüğün şeklide ve rengi de önemlidir. Kalın gözlük kullanıyorsanız göz farınızı açık tonlarda veya daha hafif tonlarda renk kullanarak tamamlayabilirsiniz. Aksine ince ve renksiz gözlüklerde daha koyu bir makyaj tarzı tavsiye edilebilir.

Göz altınızda morluklar veya benekler var ise kapatıcı kullanarak bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Gözlük kullanmanız gözünüzün altında olan istem dışı morluklar daha belirgin olacaktır.

Göz kapaklarınıza gölgeleme uygulayarak daha sade bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Gözlüklerden dolayı gözlerinizin renk tonları da değişeceği için daha açık tonlarda renkler kullanmanız gözlüğü ikinci plana atacaktır.

Göz kapaklarınızda simli boyalar veya makyaj şekillerinden kaçınmalısınız. Bunun yerine simli kremler kullanarak cildiniz ile aynı ton renklere yoğunluk verebilirsiniz.

Son olarak kirpiklerinize de önem vermeyi unutmayın.  Kirpiklerin belirgin olması gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz.  Dolgun kirpikler için maskaralar kullanarak kirpiklerinizi dolgunlaştırabilirsiniz.

makyaj1 makyaj3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.