Google Glass’ın Bilinmeyen Özellikleri Nedir?

Hiç şüphesiz ki Google Glass bu alanda çığır açtı denebilir. Hem giyilebilir teknolojiye getirdiği bakış açısıyla hem de kullanımıyla ilgili sorunlarıyla sürekli gündeme geliyor. Ancak Google Glass ın yapabildikleri yapabileceklerinin habercisi. Şimdi google glassın 3 yeni ürününden bahsedeceğim. Meta, ışıkla terapi gözlükleri ve Avegant Glyph. Meta; California firması Meta’nın amacı, Artırılmış Gerçeklik uygulamalarını mantıklı büyüklükte bir akıllı gözlükte verebilmek.

google glass


Meta firmasının ürettiği gözlüğü taktığınızda gözlerinizin önünde hologram gibi bir arayüz oluşturuyor. Bu arayüzü el hareketlerinizle idare edebiliyor ve nesneler yaratıp ellerinizle şekil verebiliyorsunuz. Işıkla Terapi Gözlükleri; “Mevsimsel Duygudurum Bozukluğu” diye bir hastalık duydunuz mu hiç? Böyle bir hastalık var ve insanlar farkında olmasalar bile, dünya çapında milyonlarca insan bu sıkıntılara sahip. Bu rahatsızlığa sahip olan kişilerde, kışın yeterli güneş ışığı alamadıkları için depresyon, yeme bozuklukları, enerji kaybı ve aşırı uyku gözlemlenmekte olmakla birlikte Philedelphia’daki Drexel Üniversitesi’nden Troy Hudson, bu rahatsızlığın tedavisi için bir akıllı gözlük projesi geliştirmiş.

google glass 2Bu gözlükle kullanıcının görme alanına güneş ışığı benzeri bir ışık yansıtılmakta ve kışın bile hala yazmış gibi bir psikolojik düzeltme yapılabilmekte. Ve son olarak Avegant Glyph hakkında kısaca yazabilceklerimiz Avegant firmasının üretimi olan Glyph, akıllı gözlük konseptine farklı bir yaklaşıma değiniyor. Sanal gerçeklik ve kişisel sinema salonu karışımı bir ürün olan Glyph, ilk bakışta bir çift kaliteli ve büyük boy kulaklık gibi duruyor. Tepesindeki kalın bölümü gözlerinizin önüne indirince karşınızda çok kaliteli görüntüye sahip bir video alanı oluşuyor. Bunlar sadece google glassın yapabildikleri…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.