2014 Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı Başvuruları

pmyo29 haziran 2014 tarihinde yapılacak olan polis meslek yüksekokulu sınavı için gerekli olan başvuru kulavuzu meb tarafından yayınlandı. Klavuz da birkaç önemli değişikliğin dışında farklı bir değişim söz konusu değil.

Polis akademisi tarafından yapılan mülakatlardan başarılı bir şekilde sonuç alan adaylar 4-9 haziran tarihleri arasında yazılı sınav için başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Adaylar başvurularını internet üzerinden veya başvuru merkezlerinden resim iş günleri ve saatleri arasında yapılabilecek.


Sınav ücretini başvuru yapmadan önce ilgili bankalara yatırmanız gerekiyor. Sınav ücretini yatırdıktan sonra kayıt işlemleri bitmeyeceği gibi kayıt için gerekli olan işlemlerinde eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor.

İnternet üzerinden kayıt yapan adaylar işlemleri bittikten sonra karşılarına “başvuru işlemi başarıyla tamamlandı”  uyarısı çıkmadan kayıtlarını tamamlamış sayılmazlar.

Başvurularını tamamlayan adaylar işlemleri bittikten sonra ösym internet sitesinden kullanıcı adı ve şifrelerini girerek başvuru bilgilerini kontrol etmeleri gerekecek. Bilgilerinde yanlışlık veya eksik bilgi içermesi halinde başvuru merkezlerinden gerekli düzeltmeleri yapabilirler.

2014 pmyo sınav soru dağılımı orta öğretim düzeyinde olan genel yetenek ve genel kültür sorularından çıkacak.

Pmyo sınavının yapılacağı iller sınırlı olduğu için ( adana, Ankara, Antalya, bursa , Diyarbakır , Erzurum, Eskişehir, Gaziantep , İstanbul, İzmir , kayseri , Konya , Malatya , samsun , Sivas , Trabzon ve Van ) bu şehirler dışında sınav için salon ayırımı yapılmayacaktır.

Sınava girecek olan adaylar başvuru esnasında yukarıda bulunan illerden birini seçerek o ilde sınava girebilirler.

2014 pmyo sınavında çıkacak olan sorular Genel Yetenek ; Türkçe (%30) , Matematik (%30 )

Genel kültür ; Atatürk ilkeleri , Türk ve Dünya tarihi , Temel Yurttaşlık bilgisi , Güncel ve Kültürel konular ,Sosyoloji , Psikoloji , Konularından %5 soru dağılımı  Türkiye ve Dünya Coğrafyası konularında ise %10 soru dağılımı yapılacak.

2014 Pmyo sınav sonuçları ösym resmi internet sitesinden açıklanacak olup ayrıca adayların adreslerine sonuç belgesi gönderilmeyecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.