Yeni Ödeme Sistemi Nedir?

google glass 2

Günümüz teknolojisinin önde gelen firmalarından biri olan Google bizleri yepyeni bir ödeme sistemi ile karşılamaya hazırlanıyor. Çıkışı ile gündeme bomba gibi düşen, ülkemizde de büyük ilgi gören her geçen gün gelişen Google Glass’ı hepimiz biliyoruz. Şimdi artık Google, Google Glass’a yeni bir ödeme anlayışı hazırlıyor. Günümüzde yaşadığımız kredi kartı dolandırılıcığı gibi tehditler internet üzerinden alışveriş yaparken hepimizi biraz da olsa tedirgin etsede Google bu sorunu EAZE ismini verdiği uygulama sayesinde sadece kafa hareketiyle çözmüş gibi duruyor.

google glass


Bu sistem ile anlaşmalı mağazalarda QR kod içersine gelen adisyon Google Glass a okutularak Glass ın ekranına düşüyor ve hesabınızı dijital ortamda görmenin yanı sıra girmiş olduğunuz hesaba onay verip ödeme yapmak için kafanızı iki kere sağlamanız yeterli olacak. Şimdilik sadece Bitcoin sistemi ile birlikte çalışan ödeme sistemine yakında PayPal üzerinden de ödeme yapılabileceksiniz.

google glass 2

Google’nin yeni yapacağı bu uygulama ile Google Glass’ın ününü dahada artıracağını düşünüyoruz ve bu yeni dönem için Google’ye büyük teşekkürler ediyoruz çünkü internet dolandırılmalarından bu uygulama sayesinde birçok vatandaşımız kurtulmuş olacak üstelik kılımızı bile kıpırdatmadan hemen ister borçlarımızı ödeyebilecek ister gelecek taksitlerimiz şıp diye yatırabileceğiz. Her ne kadar Google Glass ürününün fiyatı şuanda can yakıyor ancak ilerleyen dönemleride cihaza duyulan ilgi ile üretim miktarı epey artacaktır ve buna bağlı olarak ürünlerin fiyatıda düşecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.