İnstagram Nedir ? İnstagram Hataları Ve Çözümleri Nelerdir ?

instagram

İnstagram apple tarafından kendi fotoğraf gösterimleri için satın aldığı sosyal fotoğraf paylaşım uygulamasından oluşarak günümüzde bağımsızlığını ilan etmiş olan fotoğraf paylaşım uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı facebook ve twitter gibi bir çok kullanıcısı olan İnstagram günümüzde milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı uygulama olarak hayatımızdaki yerini alıyor. Her geçen gün gelişen özellikleri ile kullanıcılarına daha rahat kullanım kolaylığı sağlayan İnstagram hali hazırda 6 milyon kullanıcıya sahiptir ve her geçen gün artmaktadır. Son özelliği olan 7 saniyelik video ekleme gibi alternatifleri de bulunan uygulamanın facebook ve twitter gibi sosyal sitelere olan entegresi ile bu gibi platformlarda da kullanılmaya devam ediyor. İnstagram kullanıcıları fotoğraf paylaşımı yapıldıktan sonra beğeni sayısı ve paylaşım sayısına da önem veriyor. Popüler olmak için daha dikkat çekici fotoğraflar paylaşan kullanıcılar  paylaştıkları fotoğraflar sayesinde de popüler olmayı başarıyor. Dünya da bulunan bir çok ünlü isimin İnstagram hesabında paylaştıkları fotoğraflar dikkat çekebiliyor. Kevin instgram2Systrom ve Mike Krieger Tarafından kurulan İnstagram  üzerinden sadece fotoğraf paylaşmakla kalmayıp fotoğraflara özel efektlerde verebiliyorsunuz. İnstagram  bir çok sosyla paylaşım sitesinde kullanılması ile popülerliğini artırmış bir uygulama olmakla birlikte bu uygulamalara entegre edilmesi ile birlikte daha çok kullanıcıya ulaşılmıştır. İnstagram  kullanmanız için android veya ios işletim sistemli bir telefonunuz olması ve ücretsiz kayıt işlemini yapmanız gerekiyor.


İnstagram kullanımına başladıktan sonra aldığınız hataların başında kullanıcı adı ve şifrenin yanlış olduğunu söyleyen hataları ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunu aşmanız için şifremi unuttum seçeneğine tıkladıktan sonra gelen linkten şifrenizi değiştirmeniz ardından e-posta adresini değiştirmeniz gerekiyor. e-posta değişikliği yapmadan kullandığınız zaman aynı hata ile tekrar karşılaşabilirsiniz.

Fotoğraf paylaşımlarında kötü bir görüntü ile karşılaşmamak için fotoğraf çekimlerinde flash kullanmamaya özen gösterin.

Video çekimleriniz 7 saniye ile sınırlı olduğu için bu süreden uzun videoları şu an için paylaşamıyorsunuz. İlerleyen zamanlarda bu sürenin uzatılacağı bekleniyor.

Uygulama açılmasında sorun yaşıyorsanız uygulamayı kaldırıp tekrar kurmanız sorunu ortadan kaldırmanız için yeterli olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.