Apple’nin Yeni Patent’i Nedir?

apple

Apple‘ın yeni çıkan patenti taşına bilir bilgisayarlari baştan yaratabilecek güçte. Yenilikçi bir şirket olan Apple’ın aldığı bu patent gelecek nesil MacBooklarin sadece solar panele, yani güneş enerjisi paneline yer vermeyi düşündüğünün sadece bir belirtisi ve tabiki hepsi bu kadar değil.

apple


Apple aldığı bu patentde yalnızca solar panel değil bu panelin yanında çift ekran getireceğini de bildiriyor. Yani MacBook ların dış kapağı ikinci bir ekran olarak kullanılabilecek. Solar panelle birleşik olacak bu Apple tasarımında bataryadan tasarruf ederken bir yandanda MacBooklarımızı bir tablet olarak kullanabileceğiz. Malesef bu teknoloji henüz hazır değil ama Apple’ın bu yeni patenti MacBookların tarihini değiştirebilir.

appe logoBildiğiniz üzere Asus daha önceden UltraBookun da çift kapak teknolojisini kullanmıştı ancak Asus un teknolojisi 2 ayrı kapak sunarken Apple patentine solar panelide ekleyerek başka bir teknolojiye değindi. Şimdilik detaylar için biraz daha beklememiz gerekecek…

Her nekadar bizde siz teknoloji meraklıları gibi bu patentin nasıl birşey olduğunu ve nasıl çalışabildiğiniz merak ediyoruz ancak Apple bu konuda kendisine güveniyor özellikle son zamanlarda Lenova ile büyük bir rekabet içerisine girmiş ve hatta Lenova’nın birkaç adım gerisinde kalmış Apple dev bir müzik arşivi yaratmak istediğini biliyorduk ve bu yeni patent’de bizlere çok büyük sürpriz oldu ilerleyen günlerde Apple’nin katılacağı konferanslarda basın mensuplarının bu patenti soracaklarından eminiz ama nasıl bir açıklama gelecek merak konusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.