Akıllı Saat Nedir? Nasıl Kullanılır?

akıllı saat

Microsoft kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalar ile herkesin en beğendiği firmalar arasında yer alıyor özellikle son yıllarda yaptığı teknolojik alanlardaki başarıları ile herkesin gözü Microsoft’a çevrilmiş durumda.

akıllı saatTelefonlar,tabletler,bilgisayarlar ve şimdide Microsoft’dan akıllı saat geliyor. Son zamanlarda sık sık duyulan raporlara göre Microsoft akıllı saat üreten firmalar arasınada katılıp her yarışta kendine pay almak istiyor ve akıllı saat yapımına başlanıldığı ortaya çıktı. Üstelik Forbes’in haberine göre Microsft’un akıllı saati diğer firmalarınkinden daha farklı olacğaı gibi Windows Phone,Android ve İOS cep telefonları ilede açılabilecekmiş. Diğer yandan raporun devamında cihazın yapımında bir mühendislik firması ile anlaşıldığı ve yapımından cihazın içine bir kalp gibi görev yapan parçacık ile çevresine akıllı sensörlerin yerleştirileceği ortaya çıktı.


Forbes’in haberine göre Microsoft’un ürettiği bu harika akıllı saat’in ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatının ne olacağı henüz belli değil ancak tahminlerimize göre Apple’nin çok konuşulan akılllı saati iWatch veya iBand‘ine rakip olması için Microsoft’un akıllı saatininde Apple gibi yaz aylarında çıkaracağını tahmin ediyoruz.

microsoft

Bildiğiniz gibi Microsoft’un geçtiğimiz günlerde yeni CEO’su Satya Nadella olmuştu ve tahminimizce Satya Nadella bulunduğu konumda kendini kanıtlamak ve başarılı işleri yapabileceğini göstermek için Apple’nin akıllı saatlerine rakip olduğunu düşünüyoruz ve şimdi Apple ile Microsoft’dan büyük çekişmeli bir süreç bekliyoruz yaz aylarında çıkacak olan saatlerin hangisinin iyi olduğuna karar vermek ise bizim için büyük bir zevk olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.