Akıllı Futbol Topu Nedir? Özellikleri Neler?

adidas akıllı futbol topu

Adidastan bir yenilik daha Her şeyin akıllısının çıktığı günümüzde özellikle futbolcuların ve futbol severler için akıllı futbol topu. Serisinde akıllı kol saati, fitness takip cihazi gibi sporcuların gelişimlerini kontrol eden miCoach serisine akıllı futbol topunu da ekleyen adidas yeni futbol topuna miCoach Smart Ball adını verdi.

adidas akıllı futbol topuTopun içindeki sensorler sayesinde futbolcunun nereye ne hızla vurdugunu topun ne kadar mesafe gittiğini ve ne kadar yukseklige çiktiğıni algılayabilen bu akıllı top daha sonrasinda bluetooth ile miCoach uygulamasi bulunan IOS telefon cihazlara gondere biliyor. Bu sayede penalti serbest vuruş gibi duran toplarda kendini geliştirmek isteyen futbolcu topa vuracağı noktayı daha rahat belirleyerek antremanlarini daha da verim alarak gecirebiliyor. Smart ball kayit ettigi verileri hafizasinda saklayarak kullanıcısı ile paylaşıyor. Şu an apple mağazası üzerinden Amerika ve Avrupa da satışa sunulmuş olarak sizleri beklemekte.


adidas akıllı futbol topu 2

İlerleyen günlerde tahminimizce futbol topunun tutulma oranı artıp siparişler her geçen gün artacaktır. Fiyatı’nın düşeceği bu nedenle kesin. Ancak henüz Adidas’ın yaptığı akıllı futbol topunun ülkemize ne zaman geleceği belli değil. Akıllı futbol topuna hemen kavuşmak isteyenler için yurt dışı özel siparişler hazır beklemekte ama ilerleyen zaman diliminde topun üretim sayısı ve serisi arttıkça ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya yayılacağından eminiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.