Beats Nedir? Nasıl Kullanılır?

beatsapple

Kurulduğu günlerde iyi tutulan ancak sonraki dönemlerde bütçeye çok zarar vermesi ve başına gelen bazı telif hakkı sorunları gibi mahkemelik davalar yüzünden satışa koyan ve Apple firmasının talip olup satın aldığı müzik devi beats’de ilk değişiklikler yapılıyor.

beatsBeats’ın eski sürümündede olduğu gibi Apple’nin satın aldığı Beats müzik arşivide, Android ve Windows Phone gibi uygulamarının devam edileceği açıklandı. Beats’ı eski kullanan kullanıcılarımız varsa bilirler eski Beats uygulamasında müzik arşivinin demo süresi 7 gündü ve daha sonrasında ücretli olarak programı satın almak veya tamamen kaldırmak gerekiyordu Apple yaptığı değişiklik ile İOS uygulamarında demo süresi 14 güne çıkarıldı. Bizlerin ve birçok kişininde tahmini üzere bu süre uzatma diğer ünlü milyon dolarlık müzik arşivi Spotify’e meydan okuma olabilir ancak bildiğiniz üzere Spotify’nin demo süresi 30 gündür.


beatsappleÖte yandan 7 günlük deneme süresi ardından lisansı satın almak isteyenlerde 120 Dolar ücret talep eden Beats Müzik’de yapılan ikinci değişiklik ise ücretin 100 Dolar’a çekilmesi oldu.

Yani Apple Beats müzik arşivini satın aldıktan sonra ilk olarak deneme süresini ikiye katlayıp 14 güne çıkarmış olup 120 dolarlık lisans ücretini ise 100 dolar’a indirmiş oldu.

Piyasada kullanılan onlarca müzik arşivi var ve diğer kullanılan müzik arşivleri ile Beats Müzik arşivini kıyaslarsak Beats epey uzak geliyor ancak Applenin bütçe durumu ve telefonlarındada yapabilecek olduğu reklamların yanı sıra yaptığı bu tarz ufak güncelleme ve fiyatlarda indirme gitmesi ilerleyen zaman diliminde üye sayısının artacağını tahmin ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.