Akıllı Saat Nedir ? Akıllı Saat Özellikleri Nelerdir ?

akilli-saatİnsanların hayatında en önemli araçlardan biri saattir. Saatlerin farklı özellikler ve şekillerde insanlara sunulması her zaman için daha çok gelişim göstermektedir. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte saatler artık akıllı bir şekilde hayatımızdaki yerini alıyor. Özellikle saat tutkunlarının yeni gözdesi olan akıllı saatler ile hayatı daha da kolaylaştırmak mümkün olabiliyor.  Sadece saat olarak karşımıza çıkmayan akıllı saatler artık bir saat olmaktan çıkarak içerisinde barındırdığı özellikler sayesinde günlük hayatınız da yapacağınız bir çok işlemi kolaylıkla halledebiliyorsunuz.

Cep telefonu piyasasında bulunan rekabete dayalı olarak geliştirilen akıllı saatleri bir cep telefonu gibi kullanmanız mümkün olabiliyor.  Barındırdığı özellik sayesinde kolunuzda bulunan küçük bir aygıt ile fotoğraf çekimleri , telefon görüşmeleri , mesaj özelliği gibi cep telefonunda bulunan tüm özellikleri kullanmak artık çok kolay.


Sesli kullanım özelliğini de sahip olan akıllı saatler ile gitmeniz gereken noktalara geç kalmak gibi bir durum söz konusu olmaktan çıkıyor. Saat içerisine kayıt edeceğiniz randevular , bildirimler sayesinde önceden haberdar olarak geç kalma veya unutma derdini ortadan kaldırabilirsiniz. Günlük hayatınızda yaşadığınız anılarınızı ölümsüzleştirmek istediğinizde bir saat ile bunu yapmanız mümkün olabiliyor.

akilli-saat2            akilli-saat3

 

Gelişmiş kamera  özelliği sayesinde fotoğraf çekebilir ,720p görüntü kalitesi ile video çekimleri yapabilirsiniz. Müzik dinlemekten vazgeçemeyen kullanıcılar ise bir saat ile mp3 player özelliği sayesinde bluetooth özellikli kulaklar ile kesintisiz müzik dinleme keyfini yaşayabilirler.  Kullandığınız cep telefonu ile senkronize edilebilen akıllı saatler ile cep telefonunuzu unutmanız halinde bir saat ile telefonunuz olmadığında da kesintisiz görüşmeler yapabilirsiniz. Bu özellikler daha çok gelişim göstererek ilerleyen zamanlarda daha farklı uygulama ve seçenekler ile karşımıza çıkması bekleniyor. Akıllı saat meraklıları için birkaç akıllı saat markası olarak samsung galaxy gear , iwatch , nike fuel band ,inpulse  gibi modellerden bir kaçı .  Akıllı saat fiyatları ise normal bir telefon fiyatları ile neredeyse aynı olmakla birlikte en kaliteli saatin 600 liradan başladığını söyleyebiliriz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.