Skype Translator Nedir? Nasıl Kullanılır?

skype translator

Microsoft‘un MSN programına karşılık yaptığı skype programını birçoğumuz biliriz. Bu program sayesinde tanıdıklarımızlai arkadaşlarımızla canlı yazışabilir ya da görüntülü konuşabiliriz veya toplu olarak toplantı odası gibi toplu görüntülü konuşma ya da toplu yazışmalar yapabiliriz. Her geçen gün skype programına duyulan ilgi artıyor ve kullanıcı sayısı gittikçe artacak gibi duruyor.

skype translator


İnternet üzerinden iş yapan kullanıcı sayısına bağlı olarak üye sayısıda ona paralele olarak artan skype programının tek kötü yanı yurt dışından birisi ile konuştuğumuzda yabancı dil sıkıntısı çekiyoruz. Bir program aracılığı ile ya da bir tarayıcı aracılığı ile sürekli copy+paste şeklinde kendi başımıza çeviriler yaparak cevap veriyoruz ancak yıllar önce düşünülmüş ve yapılacaklar listesine eklenmşi olan Skype Translator eklentisi çıkıyor. Bu eklenti sayesinde hangi ülkeden hangi dilden insanla konuşsak’da skype programı otomatik olarak bulunduğumuz konumda konuşulan dil’e uygun çeviri yapacak.

translatorGoogle’nin Youtube‘de yabancı dil videolarına karşı bulunduğumuz konumda konuşulan dil’e göre hemen alt yazıya çeviriyor ancak çeviriyi Google Translator’dan aldığı için çeviriler pek doğru olmuyor fakat Skype programının kurucu firması Microsoft bildiğiniz gibi birçok tercüman programı üretmiş ve birçok tercüman dili programının geliştirilmesinde yardımcı olmuştur. Yani Microsoft Google’den çeviri konusunda daha iyi ve daha tecrüneli olduğuna dayanarak çevirileri daha iyi yapmalarını bekliyoruz. Skype Translator uygulaması yıl sonunda devreye koyulacak gibi duruyor her nekadar ilk çıktığında dil çevirilerinde hatalar olsada tek umudumuz bu hataların en az seviyeye indirilmesi ve istediğimiz ülkeden insanlarla konuşmamızda yardımcı olmasıdır.

“Skype Translator Nedir? Nasıl Kullanılır?” için 1 yorum

  1. Çok verimli ve yararlı bir program olur . EN kısa dönemde hizmete girmesini bekliyorm. Sevgiler.saygılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.