Yeni Facebook Messenger Uygulaması ve Özellikleri

messenger

messengerDünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi facebook , kullanıcılarına yenilikler sunarak daha çok kullanıcıya hitap etmeyi planlıyor. Son dönemde whatsapp uygulamasını da satın alan facebook daha önce çıkardığı messenger uygulamasında dikkat çekici özellikler ile karşımıza çıkıyor. Whatsapp özelliklerinden ilham alan facebook messenger , bu uygulamayı kullanan kişiler aralarında ücretsiz görüşme sağlıyor. Konuşma süresi olmasa da sadece internet olması yeterli olduğu için rehberinizde bulunan kişiler ile ücretsiz olarak görüşmeye başlayabilirsiniz. Daha rahat ve kullanışlı özellikleri sayesinde kullanıcılarına hayatı kolaylaştırma konusunda oldukça başarılı. Messenger özellikleri içerisinde arkadaşlarınız ile grup oluşturarak birden fazla kişi ile aynı anda görüşme sağlayabiliyorsunuz.

Rehberinizde bulunan kişiler ile uygulamayı senkronize ettiğiniz zaman uygulamayı kullanan kişiler listenizde kolaylıkla yer alacak. Messenger dışında telefonunuzun özelliği olan kısa mesaj uygulamasını da facebook messenger üzerinden kullanabilirsiniz. Facebook uygulaması kullanıyorsanız gelen mesajlarınızı facebook açmadan kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sohbet balon özelliği sayesinde telefonunuzda kullandığınız diğer uygulamaları kapatmadan kolaylıkla mesajlaşabilirsiniz. Kişi listenizde bulunan kişilerin ne zaman aktif olduklarını , gönderdiğiniz mesajın ne zaman görüldüğü gibi özellikleri de bulunmakta.


Messenger üzerinden mesajlaşmak , görüşmek için herhangi bir ücret ödemez sadece veri transferinden kullanır. Messenger uygulamasını kullanmayan arkadaşlarınıza facebook üzerinden davet linki göndererek onlarında uygulamaya katılmasını sağlayabilirsiniz.  Mesajların dışında fotoğraf , sesli mesaj göndermek artık daha kolay.

Hızlı şekilde çektiğifacebook123niz fotoğrafları anında arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Android 4,3 sürümünde size gönderilen videoları uygulama üzerinde oynatabilirsiniz. Sadece android 4,3 üzeri sürümlerde bu özelliği destekliyor. İlerleyen zamanlarda diğer sürümler içinde uygulamanın güncellenmesi bekleniyor.

Şuan için kullanıcılar tarafından ,  uygulama hakkında ciddi şikayetler görünmüyor , ilerleyen zamanlarda ne çıkacağı belli olmaz.

Kısaca whatsapp uygulamasında bulunan özellikleri facebook messenger uygulamasına taşıyan facebook önümüzdeki günlerde whatsapp üzerinde ne şekilde değişiklikler yapacak merakla bekliyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.