Twitter’in Yeni Özelliği Nedir

twitter simge

Facebook ile büyük rekabet içerisinde olan Twitter yeni geliştirdiği güncelleme ile ziyaretçilerine çok iyi fırsatlar sunuyor. İki büyük firma haline gelen sosyal paylaşım siteleri kendi aralarında yarışıp duruyorlar yıllar sonra bu savaşı kim kazanacak belli değil

twitter simgeTwitter’in üzerinde çalıştığı ve ara ara devreye sokup ziyaretçilere sunduğu hashtag’ler sayesinde attığım iletilere resim ve video ekliyebiliyoruz. Yeni yapılmış bu güncelleme ile ziyaretçiler hashtag etiketi ile iletilerine ekledikleri müzik veya video’yu pop up şekilde gösterebilecekler.


Bazı IOS telefon kullanıcıları iletilerine  #amillionwaystodieinthewes etiketini girdiklerinde karşılarına pop up şeklinde Seth McFarlan‘in yeni filmi Batıda Ölmenin Bir Milyon Yolu filmi hakkında bazı özelliklerin yanı sıra bazı resim foto galerileri ve fragman gibi videoları öne çıkarıyor.

 

twitter 2Twitter’in 140 karakter sınırı hala devam ediyor ancak eskiden attığımız fotoğraf veya video linklerini şimdi karakter olarka yazmadan direk video veya fotoğraf şeklinde ileti bölümüne yükleyebileceğiz buda Twitter’in bizlere sunduğu 140 karakteri geçmememize yardımcı oluyor.

Twitter’in Facebook ile arasındaki büyük mücadelede bir süreliğine öne çıkmak için geliştirdiği Hashtag‘lerin ne zaman çıkıp yayına sokulacağı ya da hashtag’ın Twitter’da kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil ancak bu özellik Tweetter’in reklam sitesi haline gelmesinede neden olabilir Twitter’i kullanan her kullanıcı reklam resimleri ya da reklam videoları ile sürekli iletiler attığını düşünürsek yeni geliştirilen hashtag’ların olumsuz yanlarınında olduğu gözüküyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.