IBM’nin Yeni Buluşları Neler?

paspas ıbm

Bilgiğiniz gibi her geçen gün alanında büyüyen ve gün geçtikçe değerine değer katan büyük IBM teknoloji firmasındaki mucitler elektronik eşyalardan havacılığa kadar yep yeni icatlar ortaya çıkarttılar.

aasasIBM‘nin mühendisleri uzay alanında, taşımacılıkta, hava akımında, mikroelektronik gibi alanlarda fabrikasyon süreçlerini dönüştürebilecek polimer malzemeleri keşif ettiklerini ve üzerinde tüm konsantre ile çalıştıklarını belirttiler.


Polimer‘in bu yapısı sayesinde yapılacak planlamalarda en kısa yolu gösterecek ve en hızlı şekilde doğru yoldan başarının kapısını açacak bu buluş hayatımızı kolaylaştırabilir. Ayrıca polimer çatlamaya karşı dayanaklı bir madde olup bozulduğunda kendi kendini yenileme özelliğide mevcuttur.

Polimerin güçlü yapısı sayesinde kendinen güçlü mekanizmalarda kendi gücünü %50 oranında artırabildiği gibi kendi kendini yenileme özelliğiylede son derece kendini kimi zaman güçlü kimi zaman hafif olarak sunabiliyor.

paspas ıbmGünlük hayatımızda özellikle öğrencilerin kimya derslerinde sürekli karşılaştıkları Polimer aslında bir kimyasal bağdır. Belli başlı modelekülleri bir araya getirip onları sıkı sıkıya bağlayarak ayrılmamalarına kolaylık sağlıyor. Bunların yanı sıra Polimeler buhar motoru, uzay gemisi, bilgisayar ve cep telefonu gibi sanayi devrimi dönemine dayanan hemen hemen tüm gelişmekte olan teknolojilerin de önemli bileşenleridir.

Mucitlerin yeni yaptıkları yapısı ile Polimer’i çok yüksek derecede ısıtsak bile şekli, yapısı ve özelliklerini kaybetmiyor ve hala amacını gerçekleştirebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.