Windows 8.1’li Bilgisayara Nasıl Bağlanılır?

adsadsa

Bildiğiniz üzere Microsoft’un geliştirdiği Windows 8.1 işletim sisteminin diğer sistemlerden bazı farklı iyi yönleri mevcut ve bir bu tanıtacağımız yöntem ise bilgisayarınızı başka yerlere taşımadan heryerde canlı olarak bilgisayarınızı kullanmanıza olanak sağlıyor.

adsadsaWindows 8.1’in güncelleme sonrası özellikleri ile PC ve Laptoplara bağlı kalmayan ilk işletim sistemidir. Bazı telefon ve ıpad’lerdede kullanılabilmektedir. Wimdows 8.1’li bir bilgisayar başka bir Windows 8.1’li bilgisayarda hesap açarak istediği dosyaları alabilir istediği dosyaları yükleyebilir ve paylaşabilir yani bilgisayarınızı taşımadan istediğiniz yerde kullanabilirsiniz


Windows geliştirdiği bu yeniilk sayesinde hem daha çok kullanılmayı hedeflemiş hemde microsoft hesap sayısını artırmayı hedeflemiştir. Bu sistemi öğrenenlerin birçoğu microsoft hesabı açarak ciddi derecede üye sayısı artmasına sebep olmuştur tabi buda Windows için sevindirici haberlerden bir tanesi.

Sizde hemen bir microsoft hesabı açmak isterseniz Bilgisayar ayarları > Hesaplar > Hesabınız yolunu izleyeyerek bir microsoft hesabına sahip olabilirsiniz.

Başka bir bilgisayarı kontrol etmek için Bilgisayar ayarları uygulamasını açın ve Hesaplar > Diğer Hesaplar yolunu izleyin ve Hesap ekle seçeneğine tıklayın. Ancak bazı programlarla kullanmak istediğiniz bilgisayara bağlanarak bu işlem ile kendi bilgisayarınızdan o bilgisayara bağlanamazsınız bu işlemi yapabilmeniz için hesap sahibinin size izin vermesi gerekiyor. İşlemlerin hepsini tamamladıktan sonra pc’nizi hiçbir yere taşımadan rahatlıkla bağlanarak pc’nizi heryerde kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.