Windows Phone’lu Telefon Üreten Firmalara Bir Yenisi Daha Katıldı

lennaas

Windows kurulduğu ilk günden beri yaptığı tüm çalışmalar ile tüm insanlarımızın takidirini kazanmış ve her geçen gün borsadiki değerini katladıkça katlamıştır. Yıllar geçmesi üzerinde birikimlerini başka alanlarada harcayan windows yıl başlarında bildiğiniz gibi Windows Phone üretmeye başlayacağını açıklamıştı. Bunun üzerine Windows ile çeşitli telefon üreten firmalar aralarında sponsorluk anlaşmaları yapmış ve kar payı ortaklık imzaları atmışlardı.

Windows ve diğer telefon üreten firmaların himayesi altında çalışan mühendisler her geçen gün yeni özellikler ile yep yeni telefonları piyasaya çıkartmaya çalışıyorlar. Telefonların tutulması ve kar payının gittikçe artması birçok firmanında bu sponsorluk ortaklığına aday olmak istediğini hepimiz biliyoruz. İşte yeni bir aday daha katılıyor


lennoee

Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz aylarda Motorola firmasını Google satın almıştı. Ancak yürütememesi ve çöküşe doğru geçmesinin ardından satın aldığı Motorola firmasını satılığa çıkaran Google’nin firmasını Lenovo telefon firması satın alıp işleri yoluna koymayı başardı. Bunun üzerine Windows ile Windows Phone üzerindende anlaşan Lenovo artık Windows ilede sıkı bir iletişim haline geçmiş oldu. Yaptığı telefonların özellikleri ve tutulma oranları ile Apple’yi bile geride bırakan Lenovo her geçen gün piyasa değerini iyice artırıyor gibi görünüyor gelecek yıllarda ne olur kimse bilemez ancak daha iyi yerlere gelecekleri aşikar.

lennaas

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.