Microsoft Direndi ve Kazandı

microsoft

Microsoft‘u geçtiğimiz yıl skandal üstü skandal vurmuş ve bazı bölümlerinde istifalar sonucu microsoft dağılıyormu sorusu akılları karıştırmıştı. Microsotf Prism skandalından yakasını zor kurtarmış ve rahatladım derken FBI şirketi zor duruma bırakacak istekleriyle microsoft’u yüz yüze bıraktı.

fbbGeçtiğimiz 2013 yılının son 6 ayında FBI ve bazı ülkelerin gizli ajan birlikleri Microsoft’dan çok sayıda kullanıcının verisini talep etti. Ancak Microsoft haklı olarak kullanıcıların güvenliği adına bu bilgileri hiçbir kurumla paylaşmak istemedi ve yapılan teklifleri reddetti. Bazı devlet kurumları ülke mahkemeleri ile kararın çıkmasına çalıştı ancak Microsft avukatları çeşitli savcılarla işi birlikte yürüterek devlet kurumlarının geri çekilmesini sağladı.


microsoft

Microsoft bildiğiniz üzere geçen yıl meydana gelen Prism skandalı yüzünden bir çok teknoloji şirketi gözü önünde küçük düşmüş bazı donanımlarının satış oranları ciddi derecede düşmüştür. Çeşitli devlet kurumlarının ve bazı devlet ajanlarının Microsoft’dan kişisel kullanıcı bilgileri talep etmesi üzerine mahkemeyi kazanan Microsoft verileri saklamayı başardı bu olayın ardınan veri güvenliği ile bazı teknoloji şirketleri ile tekrar barışık hale gelen Microsotf gelen baskılara ne kadar dayanacak merak konusu üstelik baskılar sadece Microsft’a değil bazı teknoloji şirketlerinede çeşitli yöntemlerle baskılar yapılıyor kişisel bilgilerin açıklığını isteyen devlet kurumlarının neden böyle bir karar almak istedikleri ise merak konusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.