Ucuz ve Güzel Nasıl Giyinirim?

Ucuz ve Güzel Nasıl Giyinirim?

98ade460828f5936384128cfe6956b0b4df7b5105130130   İnsanların, fiilen gerçekleştirebildikleri her şeyin anahtarı düşüncedir.
Nasıl ki her anahtar her kilidi açmazsa, her düşünce; her olguyu doğru temsil edecek diye bir kaide yoktur.
Aslında doğru olmayan fakat topluluğun düşüncelerini toplum düşünceleri gibi yansıtan yanlış bilgiler, inanışlar ve davranışlar vardır. Bunlardan biri de çok para harcanılan bir şeyin mükemmeliyetçi hissettirmesinden kaynaklanan ve savurganlığa giden yolda ilk adımların atılmasına sebebiyet veren sonrasında bunu körükleyen yanlış düşünce biçimleridir.


Temel İhtiyaçlarımızdan Biri Olan Giyinme

Temel ihtiyaçlarımızdan biri olan giyinmeyi ele alacak olursak cinslerin shoppingönce ego tatmini için kendilerini beğenmiş olması gerekiyor. Kendisine öz güveni artan insan çevresindeki hemcinsleri ile bir nevi psikolojik olarak yarışa girdiğini hissediyor ve kıyaslama duygusu ile ruhunu kamçılıyor. Oysa bunlar kötü memlerin insan psikolojisine aksı olarak bize geri dönüyor. Neden daha ucuz bir şekilde daha güzel giyinmeyelim ki? İnsanların, fiilen gerçekleştirebildikleri her şeyin anahtarının düşünce olduğunu söylemiştik. Bu söylediğimizi daha açık bir şekilde  ifade edecek olursak; kendimizi paramıza göre ayarlamak değil, paramızı stilimize göre harcamak daha doğrudur. Kişinin benliğini en doğru ve en saygın şekilde ortaya çıkaran şey; düşüncelerini ve düşündüklerini uygulayabilme yetisidir. 

Kişi, stilini belirlemeli tabiri caizse düşüncelerini saran kumaşı önce ruhuna sonra bedenine uygun hâle getirmelidir. Bunu yaparken de çok fazla paralar harcamamalı, ön yargıya kapılmamalıdır. Kıyaslama duygusu ile oluşan kendini elit hissetme arzu ve çabaları kişiyi ne kadar pahalıya doğru ötelese de önemli olan çok para harcayarak değil, parayı az miktarda ve doğru şekilde harcayarak giyinmektir. Kişi, kendini bulduktan ve öz güveni yerine geldikten sonra 5 TL’lik bir kıyafet giyse bile 500 TL’lik giyiyormuş gibi hissedip o kıyafeti en doğru ve güzel bir biçimde taşıyabilecektir. Düşüncelerinizi ve vücudunuzu tanımanın en güzel yolu denemektir. Eğer kendinizi her aşamada pahalıya yönlendiriyorsanız ve stilinizi yaratmadıysanız verdiğiniz paraların boşa gittiğini, aldığınız kıyafetlerin aslında sizi siz yapmadığını yalnızca cüzdanınızı boşalttığını göreceksiniz.
Müzik, ruhun gıdasıdır derler. Önce ruhunuzu tanıyın, daha sonra ruhunuzu özgün stilinizin ezgileri ile besleyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.