Spotify’den Büyük Başarı

spotify

2006 Yılında müzik dinleme platforumu olarak kurulan ve zor günleri çok çabuk atlatıp toparlandıktan sonra büyük başalarılara imza atan Spotify’nin şimdi 40 Milyon kullanıcısı var. Hergün milyonlarca ziyaretçiye eşlik eden firmanın 10 Milyon civarı ücretli abonesinin olduğu tahmin ediliyor


spotifyKurulduğu günden beri telif hakkı gibi işlerden sürekli başı ağrıyan ve sürekli şikayet mektupları alan firma sonunda yayınladığı müziklerin hak sahiplerine para ödemek gibi bir düşünceleri ortaya çıkmış ve 2008 yılında bu düşünceyi ilk kez hayata geçirmişlerdi yaklaşık 4-5 Senede bütün hak sahiplerine ”1 Milyar dolar” gibi çok çok büyük bir bütçe harcayan Spotify’nin büyük hareketi tüm dünyada büyük yankılara neden olmuştu.

sptisŞimdi ise 10 Milyon ücretli abonesi ile verdiği paraları fazlasıyla çıkaran firma her geçen gün dahada iyiye gidiyor. Müzikleri anlatan, müzikçilerin hayatını yazan ve müzik dünyasının gelişmesinde çok çok büyük bir katkısı olan Spotify’ bu başarıyı sıkı çalışma ve sponsor desteklerine bağlıyor. Müzik yapımcıları için değişilmez bir site haline gelen firma herkesin takdirini kazanmış durumda çünkü kendi içlerinde yapıktları özel programlar her hak sahibine değeri kadar bütçe veriyor ve müzik yapımcılarının cebini az çokda olsa dolduruyor. Bu sayede hem telif hakkından kurtulup hemde müzik yapımcılarının gözüne giren Spotify’e bizde yolunda başarılar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.