Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

0d01f75a2bf70aef5755ec69d62a1d7b Gözler, insanın silahıdır ve göz makyajı bu silahı kullanmanın en güzel yoludur. Her ne kadar esas önemli olan bakışlar olsa da buna destek veren makyaj yapımı da oldukça önemlidir ve kadını daha çekici kılar.
Kadınlar, eski dönemlerden beri kendilerini karşı cinse beğendirme ve hemcinsleri arasında rekabete girme psikolojisini benimsediğinden dolayı makyaja çok önem verirler. Şüphesiz ki bunlardan en önemlisi de göz makyajıdır.


Göz Makyajını Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?gz_makyaji2

Makyaj yapayım, seksi ve çekici olayım derken işin bir de tabiri caizse boya küpüne dönüşme olasılığı var. Ufak birkaç teknik ile doğru makyajı yapacağınızdan ve daha özgüvenli hissedeceğinizden eminim.
Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri rast gele değil de gece veya gündüz bulunacağınız ortama göre makyaj yapmaktır zira gündüz makyajınız ağır olursa bulunduğunuz ortamda kendinizi daha ağır ve rahatsız hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Doğallığı ön planda tutmak odak noktamız olmalıdır.
Eğer cildiniz çok sorunlu değilse fondöten kullanmak yerine BB gibi hem nemlendirici hem kapatıcı özelliği bulunan hafif kremler kullanmayı tercih ederek başlayabilirsiniz. Bu sayede cildiniz hem daha doğal ve güzel görünecektir hem de sizi daha hafif hissettirecektir. Gözleriniz küçük ise kesinlikle göz içine kalem uygulaması yapmamalısınız. Üst kirpik uçlarınızdan başlayarak dışarıya doğru hafif bir kıvrım yaratmanız gözlerinizi büyük göstermek adına yeterli olacak bir hamledir. Büyük ise; göz içerisine kirpik çizgisinden itibaren kalem sürmek göz çukurlarınızı biraz daha yuvarlaklaştıracak ve küçük gösterecektir. Gündüz makyajında far kullanımında pastel tonlar yeterli olacaktır. Dilerseniz göz kapağı kıvrımlarınıza gölgeleme yapabilirsiniz.
Gece makyajında ise gölgelendirmeyi pırıltılı farlar ile süslersek daha şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız.
Ufak bir sır daha! Gece makyajı için illa uyumlu renkler olması gerekmemektedir. Zıtlık yaratacak renkler de oldukça ilgi uyandırabilir!
Orta kalınlıkta çekilmiş bir eyeliner bakışlarınıza daha keskin bir anlam katacağı için gece konseptine daha uygun olacaktır.Kirpiklerinizi kıvırıp maskaranızı da sürdükten sonra hazırsınız!
Gülümseyin ve gözlerinizdeki pırıltıyı hissedin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.