Epic’ten Şaşırtan Oyun Klasiği

opcaca

Unreal Engine 4 oyun motoru ile geçtiğimiz günlerde geliştirildikten sonra piyasaya çıkan oyunumuz Epic firması tarafından yayınlandı ve herkesi şaşırtmış durumda.

Flappy Bird oyununu bire bir aynısı hatta çakması olan Tappy Chicken oyunumuzu Android ve İOS platformlarda oynuyabilirsiniz bunların yanı sıra Tappy Chicken oyunumuzu web üzerindende oynayabilirsiniz


opcaca

Şuanda yurt dışı birçok haber sitesi ve haber dergilerinde çıkan yazılara göre oyun Shane Caudle tarafından yaklaşık 7 gün gibi kısa bir sürede yazılmış ancak bazı bölümlerde yetkisi olmadığı için piyasaya çıkartılamamıştır. Epic firması yetki alanlarına yardımcı olduktan sonra oyunumuz piyasaya Tappy Chicken adı ile çıkmıştır.

Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanılarak çok kısa bir zamanda piyasaya çıkan oyunumuzun detayları çıktıkça bizi çok şaşırtıyor. Diğer ince detaylarımızdan birisi ise ortaya çıkan diğer iddaa bu iddaaya göre oyun hiç kodlanılmamış ve Unreal Engine 4 oyun motorunun bizlere sunduğu özel yapımlarla kısa bir sürede yapıldığı ortaya konuluyor her ne kadar yapımı şaibeli’de olsa Epic firması oyunu benimsemiş ve yeni çıkaracağı güncellemeler ile oyuna yeni özellikler getirmeyi planlıyorlar diğer önemli haber ise Flappy Bird’in durumu bu konuda ne olacak konu ve oynanış bakımdan aynı olan oyunlar hangisi hangisinin çalıntısı gibi iddaalar ortaya atılıyor ilerleyen günlerde Flappy Bird yapımcıları telif hakkı gibi kanun maddeleri ile mahkemeyede başvurabilirler.

epicc

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.