Çamur Nedir? Çamurun Faydaları Nelerdir?

Çamur Nedir? Çamurun Faydaları Nelerdir?

An European tourist takes a mud bath at Çamur nedir? Nelere iyi gelir? Çamur gerçekten faydalı mıdır? Bu soruları fazlasıyla çoğaltabiliriz. Çamur alında geçmişten günümüze kadar gelen hâlâ çok yaygın olan
güzelleşmede kullanılan bir araçtır diyebiliriz. Çamurun vücudumuza saymakla bitirilemeyecek faydaları vardır.

Çamurun Faydaları Nelerdir?

İçinde bulunan mineraller sayesinde cildi temizler.
Gözeneklerinizi açar ve cildinizin hava almasına yardımcı olur.
Parlak ve dirençli bir görünüm kazandırır.
Ciltteki toksinleri atar.
Cildi sıkılaştırır.
Selülitlerden kurtulmada büyük yardımcıdır.
Çamur banyosu ve maskesi kolaylıkla hazırlanabilir. Bunun yanında hem masrafsız olması hem de yan etkisi bulunmaması nedeniyle gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.


Çamur Yüze Nasıl Uygulanır?fotolia_10383659_quer

Doğal çamuru göz çevresinden biraz uzak olacak şekilde boyuna kadar sürülebilir. Sürme şekli masaj yaparak parmak uçlarında olmalıdır. Uygulanan çamur kurumaya bırakılmalı ve gülmemeye konuşmamaya yani yüzünüzde çatlaklar oluşmasına neden olan hareketlerden kaçınmaya dikkat etmelisiniz. Çamur tamamen kuruduktan sonra cilt tahriş edilmeden yıkanmalıdır. Yıkama işlemi bittikten sonra cilt yağlı ise gül suyu ya da maden suyuyla temizlenip bırakılmalıdır. Eğer cilt yağsız ise aynı işlemi uyguladıktan sonra nemlendirici ile desteklenmelidir Bu işlemi haftada bir ya da iki kez gönül rahatlığı ile günün istediğiniz bir saatinde uygulayabilirsiniz. Herhangi bir an etkisi oluşmadığı gibi cildinizin nefes aldığını, ferahladığını, gerginlik ve parlaklık kazandığını göreceksiniz.
Bu uygulamadan  fayda sağlamak istiyorsanız mutlaka düzenli bir şekilde uygulamanız gerektiğini bilmelisiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.