CİLT BEYAZLATMA YÖNTEMLERİNDE KOLAYLIKLAR

CİLT BEYAZLATMA YÖNTEMLERİNDE KOLAYLIKLAR

facial_hair_nbfk4Cildimizde en çok önem verdiğimiz şey lekesiz, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olmaktır. Bunun için çeşitli kozmetik ürünlerine, güzellik salonlarına, içeriğini bilmeden uygulanan bitkisel çözümlere gereğinden fazla para harcadığımız bir gerçektir. Tabi ki her bayan güzel lekesiz, pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister fakat bunu bilinçli ve cilde zarar vermeden yapmak en önemlisidir.

Aslında biraz araştırıp inceledikten sonra güzel bir cilde evde oturarak da sahip olabiliriz. İlk adım olarak yapmamız gereken şey cilt temizliğimize özen göstermektir. Cilt temizliğinde öncelikli olarak sabundan uzak durmalıyız. Bununla birlikte düzenli olarak yatmadan önce makyajlı yüz ılık suyla yıkanarak cilde uygun nemlendirici kullanmalıyız.


   Evde Uygulanabilir Yöntemler252

Limonlu su: Bir limonu sıkarak dilerseniz sade su dilerseniz gül suyu ile karıştırarak cilde uygulayabilirsiniz. Limonun C vitamini ve antioksidan içermesi sebebiyle ciltteki C vitamini eksikliğini karşılayarak antioksidan etkisiyle de cilde parlaklık sağlar.

Soda: Sodadaki doğal mineraller ve katkısız olan doğal bileşenleri sayesinde cildi temizlemek ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmak için soğuk sodayı düzenli olarak cilde yatmadan önce direk gönül rahatlığı ile uygulayabiliriz. Bunun yanında sodanın soğuk olması ciltteki kan dolaşımını artırarak hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlar.

Yukarıda anlatılan bilgiler her bayanın evde oturarak kolaylıkla düzgün, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olabilmesinin ipuçlarıdır. En önemlisi ise doğal ve masrafsız olmasıdır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.