Vücut Neden Aşırı Kıllanır?

Vücut Neden Aşırı Kıllanır?

hanimlarin-buyuk-sorunu8Hirsutismus; vücudun aşırı kıllanması olayıdır. Kadında görüldüğünde, kadın için büyük bir sorun teşkil etmektedir. Kişi hayatını olumsuz yönde etkiler. Hormon dengesizlikleri sonucu oluşmaktadır. Kıllanmanın görüldüğü yerler; çene bölgesi, üst dudak, sırt, kollar, göğüs ucu. Buralarda tüyler yağlanır, akneler görülmeye de başlar.

Hangi Hastalıklar Aşırı Kıllanmaya Sebep Olur?

Beyin tümörleri, böbrek üstü hastalıkları, stres, doğum kontrol hapları, adet düzensizliği, gebe kalamama, şişmanlık gibi faktörleri iyi takip etmelisiniz.


Aşırı Kıllanma Durumlarında Neler Yapılır?images1

Aşırı kıllanma vakalarında, kadın doğum doktoruna gidilmesi gereklidir. Muayene sırasında, bazı testlerden geçeceksiniz. Bu testler ile sizde bulunan hormon durumları saptanacak. Kilo problemi yaşayan kişilerde de sıklıkla hormon dengesizlikleri görülür. İlk olarak bir diyet programına alınır. Adet düzensizlikleri gibi şikayetler, kıllanma durumlarını artırır. Bu tarz şikayetleri doktorunuza baştan söyleyin.Doktorunuz belirli hormon tedavisi yapacaktır. Sizler, gerekli kozmetikler ya da güzellik merkezleri ile kıl çözümünü de yaptırabilirsiniz. Etkili çözüm olarak, lazer önerilmektedir.

Doktorunuzun kontrolünde, lazer tedavi işlemlerine başlamanız gereklidir. Bazı hastalıklarda lazer tedavisinin kullanılmayacağını unutmayınız. Güvenli olmayan tüy dökücü kremleri de kullanmayın. Mutlaka, cildinizde test edilmelidir. Güneşe çıkarken, bitkisel yağlar kullanmamaya çalışın. Güneşte, zeytinyağı cilde asla sürülmez. Zeytinyağı kıl köklerini besler. Köklerin daha hızlı büyümesine neden olur. Bitkisel yağları, gece sürmeye çalışın. Gün içinde sadece güneş kremi kullanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.